Jak vybrat kvalitní zimní bundu?

Dámská zimní bunda, kterou chcete nosit do města i na hory, by měla splňovat několik základních kritérií. Nejprve se zaměřte na materiál, který výrobce použil:

  • Peří vás sice rychle zahřeje, ale zároveň musíte počítat se snadnějším nasáknutím vodou a delším sušením.
  • Převážně vlněný materiál Merino vás hřeje i ve vlhkém prostředí. Je ale objemnější a déle schne.
  • Syntetická vlákna vlhku odolávají mnohem lépe než peří nebo Merino. Hůře však hřejí a jejich životnost je kratší. Nejpoužívanějším typem je fleece.

Důležitý bod představuje i výběr správné velikosti. Příliš velká bunda vás méně zahřeje a v malé se budete cítit nekomfortně. Počítejte s tím, že pod bundou budete nosit i teplý svetr. Proto její velikost vybírejte s vnitřní objemovou rezervou. Zaměřte se také na vodní sloupec. U rekreačních bund by měl být alespoň 5 000 mm. Pokud potřebujete zvýšenou odolnost proti mokrému prostředí, kupte si bundu s alespoň 10 000 mm. V neposlední řadě záleží i na vzhledu bundy, počtu a umístění kapes, kapuci, zvýšeném límci či na manžetách.

Dámská zimní bunda růžová

Barevná dámská zimní bunda zajisté vzbudí pozornost na svahu i ve městě. Kromě veselého vzhledu nabízí také komfort při nošení. Bunda je vyrobena z lehkého materiálu, který spadá do syntetické kategorie. Díky tomu bunda váží pouze 550 gramů. Na vrchní část použil výrobce nylon, na podšívku a zateplení polyester. Bunda disponuje odnímatelnou kapucí, kterou odepnete pomocí zipu. Nespornou výhodou je velmi nízká cena.

Bunda Alpine Pro Dora 3

Kvalitní lyžařskou bundu Alpine Pro Dora 3 ocení dámy především na svahu. Je vyrobena se speciální membránou proti sněhu a vodním sloupcem 10 000 mm. Impregnace a funkční trojvrstvá textilie k vašemu tělu nepustí žádnou vlhkost a díky kvalitnímu provedení bunda neprofoukne. Co se týče vzhledu, střih bundy anatomicky kopíruje ženské křivky. Dále byste mohli ocenit, že kožíšek i kapuci lze odepnout.


Na bundě Alpine Pro Dora 3 zákaznice oceňují kvalitní provedení, perfektní střih a mnoho funkcí zvyšujících komfort.


Dámská zimní bunda černá

Poslední favorit našeho výběru, černá zimní bunda pro ženy, vyniká především nízkou cenou. Bunda, kterou využijete především při procházkách ve městě, je vyrobena z polyesteru, který je velmi lehký, rychle schne a poskytne vám dostatečnou ochranu před zimou. Bunda má vysoký límec a kapuci, která je napevno přišitá. Za zmínku stojí i detaily v hnědé barvě, které bundě dodávají designový vzhled.

Oděv do zimního města nebo na svah?

Při výběru zimní bundy do města nebo na lyžování zjišťujte, z jakého materiálu je vyrobena, jak vysoký má vodní sloupec a zda má nějaké doplňky zvyšující komfort. Hledáte-li dámskou zimní bundu na nenáročný výlet, postačí vám syntetické provedení. Na svah ale raději sáhněte po oděvu s lepší odolností proti vlhkosti.