Kdo že to je? Starý pán, který byl s retromegahitem Mám malý stan dost známý v době, kdy jistě většina účastníků openingu ještě ani nebyla na světě.

Prý je to metoda Chorvatsko s Evou a Vaškem. (Jestli opět nevíte, kdo to je, nezoufejte, já donedávna taky nevěděl.) Fajn, proč ne. Přimět lidi, aby se rozhodli jet právě tam, kam je potřebuju dostat, si žádá své. Přivezou peníze, vydělá cestovka i středisko. Štědrý ani Dejdar asi kšeft žádnému místnímu jódlovacímu Tonimu neberou.

Schválně ale, jak dlouho se bude místním líbit, že tam vozíme pivo a víno. A jestli si cestovka časem přibalí své instruktory-animátory? Touha bavit se a užívat si prý přímo úměrně souvisí s odklonem našinců od tradičního českého polykání sjezdovek do úmoru. Snad další krok k zařazení do davu. Polykač homo skiens fanaticus se mění na vítanějšího homo skiens consumens.

Pokud je to pravda, doufejme, že jako statisticky velmi zdatní požívači alkoholu nezískáme brzy pověst lyžařských opilců. Pohodové popíjení, během něhož se ovíněný borec rozhodne ještě trochu pojezdit, by bylo tím nejméně žádoucím efektem nové lyžařské filozofie.

Takže: až se bude rozjíždět příští sezona, na koho pojedete?