Lanová dráha Skalka se poprvé rozjede již v pátek 1. května a do začátku letních prázdnin bude návštěvníky vozit v režimu víkendů a státních svátků. Provozní doba od 9 do 17 hodin, stejně jako cena jízdného, zůstávají stejné jako v minulém roce. Poklidná jízda lanovkou na čerstvém vzduchu nabídne jeden z nejhezčích pohledů na Ještěd, a od horní stanice mohou pěší i cyklističtí turisté dále pokračovat některým z oblíbených okruhů nebo naučnou stezkou po areálu.

S ohledem na situaci ohledně globální pandemie koronaviru, a v souladu s příslušnými nařízeními vlády, je Skiareál Ještěd na provoz připraven i díky několika důležitým opatřením, která minimalizují rizika přenosu nákazy a ochrání zdraví návštěvníků.

„Jsme rádi, že s počátkem májových svátků můžeme konečně přivítat první jarní návštěvníky. Věřím, že využijí možnost strávit svůj volný čas v krásné přírodě pod Ještědem a najdou si k nám cestu. Určitě dbáme i na zdraví a bezpečnost, a proto jsme připravili několik hygienických opatření, která si současná situace žádá.“, doplňuje ředitel Jakub Hanuš.

Otevřen bude také JEŠTĚD Bikepark, kde v těchto dnech probíhají poslední úpravy a instalace nových překážek. Oblíbený český areál s dlouhou tradicí a závodní historií nabízí čtyři sjezdové tratě všech obtížností. Zájemci mohou využít i zapůjčení špičkového testovacího modelu enduro kola v místní půjčovně. Vyznavači zdravé dávky adrenalinu si mohou zpestřit svůj výlet jízdou na terénní koloběžce po doporučené trase. U horní stanice lanovky Skalka si návštěvníci užijí originální výhled na ještědský vysílač přes JEŠTĚD Fotopoint, odkud mohou své fotografie sdílet na sociálních sítích. K dispozici je i letos občerstvení na dolní Skalce, které nově nabízí zastřešenou terasu.

Turisté mohou letos využít značně rozšířeného produktu LANOVKA ZDARMA, do kterého se zařadilo několik partnerských hotelů a penzionů. Ve vybraných ubytovacích zařízeních hosté získají zpáteční jízdenku na lanovku Skalka zcela zdarma. Skiareál Ještěd tak pomáhá lokálním partnerům znovu nastartovat jejich podnikání v oblasti cestovního ruchu po uzavření jejich provozů v důsledku koronaviru.

Kompletní informace o letním provozu Skiareál Ještěd uvádí na svých webových stránkách www.skijested.cz.