Některé obce ve Štýrsku vyhlásily výjimečný stav, rakouské vojsko vrtulníkem zásobovalo 500 lidí v odříznutém lyžařském středisku Planneralm nedaleko Schladmingu. I v Hochfügenu v údolí Zillertal zůstalo uvězněno asi 700 turistů. V Dolním Rakousku více než 1000 dobrovolných hasičů shazovalo sníh ze střech.


Co místní obyvatele trápí, lyžařům přináší jen to nejlepší. Nejvíce sněhu za poslední týden napadlo v areálu Altaussee, a to mohutných 190 cm. Ani známější střediska nebyla o moc pozadu. Saalbach-Hinterglemm-Leogang hlásí 175 cm nového sněhu, Wilder Kaiser Brixental 165 cm a Kaprun-Kitzsteinhorn 137cm čerstvého sněhu. V Altaussee je momentálně se 450 cm i nejvyšší pokrývka v Rakousku, Kitzsteinhorn se 407 cm moc nezaostává.


Altausee

I Německo bylo zasaženo vydatným sněžením (v průměru 70 cm v posledních dnech). Výška sněhové pokrývky na Zugspitze dosáhla 4 metrů a v Německu je nyní více než 20 středisek s výškou sněhu 2 metry a více.


Zugspitze

Ve Švýcarsku je situace méně dramatická, ale i tam napadlo dost čerstvého sněhu, a to především v severních Alpách. Nejvíce sněhu má Zermatt se 715 cm na ledovci, Laax hlásil 75 cm nového sněhu.


Zermatt

Relativně klidný byl tento týden ve Francii, v průměru připadlo 40 cm, a to především v severní části Alp. I to hodně pomohlo, protože letos je zde – nezvykle – méně sněhu než v Pyrenejích a Jižních Alpách. Avoriaz má za sebou jeden z největších přírůstků s 50 cm sněhu. Nejvyšší sněhová pokrývka je stále v Pyrenejích v Cauterets, a to 450 cm.


Avoriaz

V Itálii napadlo nejvíce nového sněhu (maximálně 30 cm) ve střední a jižní části země než v Alpách a Dolomitech, které však ale mají obrovské sněhové zásoby ve většině středisek. Střediska s největším množstvím sněhu zůstávají na severu země: 550 cm na ledovci Presena Passo Tonale, 490 cm v Alagně Valsesia a 480 cm na Marmoladě.


Passo Tonale

V Pyrenejích množství sněhu ve většině středisek zůstává v rozmezí 2,5 až 4,5 m a Sierra Nevada ve Španělsku má nejvíce kolem čtyř metrů. Na jejich nejvýše položených svazích je nyní poprvé otevřeno více než 100 kilometrů sjezdovek.

Ve Skandinávii se podmínky nejradikálněji zlepšily ve Švédsku, kde má mnoho středisek nyní více než jeden metr sněhu. Nejvíce čerstvého sněhu v uplynulých sedmi dnů napadlo ve středisku Aare, a to 36 cm.
 
Ani východní Evropa nezaostala. Bulharské Bansko hlásí 2 metry sněhu v horních partiích a Pamporovo dosáhlo 90 cm sněhu na horních svazích.