SNOW 125 vychází 15. října 2020 132 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis si nyní můžete přečíst v elektronické podobě jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Issuu

Více na
issuu.com/snow.cz
alza.cz/media
floowie.com/cs/slim­media

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!Pár tipů z obsahu:


Neudržujte odstup!

Doba je zlá. Covid-19 sice inovační snahy namířené na kolekce 2020/21 nestihl, přesto lyžařské firmy naplnil snad jako každého obavami. I kdyby ale svým číselným označením předurčil setrvávání na pozicích podobných roku 2019, lyžařský materiál je na tak vysokém vývojovém stupni, že není namístě od něj udržovat odstup.
Design - první podmínka k úspěšné lyžařské značce

Nakolik design dokáže ovlivnit zájem o lyžařskou značku, názorně ilustruje příběh značky Lusti. Její lyže se v první fázi své existence prosazovaly svou kvalitou převážně u znalců, hledačů a experimentátorů. Dá se domýšlet, že rozšíření jim do jisté míry blokoval zastaralý vzhled s amatérskými prvky. Poté, co proběhl profesionální redesign, přišel i celkový boom a velký prodejní úspěch značky.
PŘEHLED SJEZDOVÝCH LYŽÍ 2020/21
Lyžařské boty - komfort jako standard

Zatímco lyže už svoji vývojovou linii občas překračují a někdy i ztrácí to dobré, co už bylo jednou vymyšleno, u lyžařských bot je to právě naopak. Vývoj jde přímo vstříc uživatelům a panovat bude jasná shoda: Nikdo z nás by se do bot starých třeba jen dvě desetiletí dobrovolně nevrátil.
Skialp - lyžování budoucnosti

Sektor skitouringu, skialpinismu či skialpu – jak chcete – roste a zdá se, že jeho boom hned tak neskončí. Dá se do jisté míry považovat za další evoluční stupeň lyžování. Lyžaři, kteří si už odlyžovali své – ať na sjezdovkách, nebo ve stopě – a potřebují nové výzvy, utíkají ke skialpu ve stále větších počtech.
Skialpové boty
Skialpinistická vázání - budoucnost je teď

Dnešní skialpová vázání dosahují kvalit mnohých sjezdových, umožňují tedy výstup i sjezd. Nejprogresivnější kategorií jsou tzv. hybridní vázání, která pomalu vytlačují původní rámová, jejichž hlavní nevýhodou je vysoká hmotnost a zvedání celého rámu s každým krokem. I bezpečnostní funkce vázání se každým rokem zlepšují. Letos už hybridní vázání nabízí téměř každý významný výrobce, stále je ale vidět velký prostor pro vývoj.
Lyžařské brýle a přilby - bez ochrany ne!

Nelekejte se! Není řeč o ústní ochraně (ani o té druhé, na kterou se kvůli té ústní už takřka zapomnělo), nýbrž o starých dobrých přilbách, ještě starších lyžařských brýlích a pro změnu nejmladších chráničích.
Na běžky!

Běžky jsou vlastně prazákladem lyží – ty vznikly přeci právě pro to, aby se lidé dokázali pohybovat v zasněžené krajině a nad svou živou potravou získali převahu v rychlosti a vytrvalosti. Po staletích či tisíciletích se vyvinuly v čirou zábavu, rekreační, ale i zdravotní aktivitu – běžkování je totiž jeden z nejzdravějších sportů vůbec! Nabírají ale mnoha forem a optimalizovaná výbava oslovuje všechny pohybuschopné milovníky sněhu a zimy – od občasných turistů přes dobrodruhy až po sportovce a extrémisty. Podobně tolik barev nabízejí, i co se týče zážitků.
Výběr běžek: jak na to?

Prvně ve své historii vychází nordicový obsah v materiálovém vydání SNOW; zejména proto pojímáme letošního průvodce aktuálním sortimentem běžeckých lyží laičtěji a od základů. Co bude znít ostříleným běžkařům jako notoricky známá trivialita, může pro řadu čtenářů, dosud jen sjezdujících, být nové. Kéž nápomocné lepší orientaci i správnému výběru v přehršli značek, tříd a modelů běžkařského náčiní.
Bezstarostné běžkování aneb když není potřeba mazat

Relativně novým fenoménem zejména rekreačního běžeckého lyžování – přesněji klasického stylu běhu – jsou nemazací lyže, oborově též zvané nowax či waxless. Dlužno zmínit, že v čase stále populárnějším fenoménem. Níže zkouším vysvětlit, proč. A taky, jak na jejich výběr, zarezonuje-li ono „proč“ i s vámi.
Jak se rodí závodní běžky?

Traduje se, že vyrábět běžky je těžší než vyrábět sjezdovky. Jaké to je, pustit se do vývoje a následné sériové výroby špičkových závodních běžek? Přesně taková věc se totiž děje v Novém Městě na Moravě, takže logicky nemůže zůstat bez naší pozornosti.
Přehled běžeckých lyží 2020/21
Přehlecd bot pro běžecké lyžování 2020/21

Nikdy v historii nebylo na trhu tolik typů běžkařské obuvi, skrz naskrz prošpikovaných technologickými finesami, experimenty s novými materiály, aplikací pokročilých výzkumů lidské anatomie, vše obuté do vyzrálého designu. Letitý běžkař obvykle ví, co potřebuje, a jde si za tím svým najisto; nová duše může v soudobé rozsáhlé nabídce zbloudile tápat. Takové snad přijde vhod soubor našich nejdůležitějších elementarit ohledně výběru toho pravého na – obě nohy.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 125 market!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!