Na sjezdovkách i ve volném terénu tu panují perfektní podmínky od listopadu do května, za což může místní neutrální klima a samozřejmě dostatečná nadmořská výška 1 377 až 2 872 m. Ischgl je rájem pro milovníky náročných terénů a také pro vyznavače freeridu, kteří tu najdou nespočet oficiálních freeridových zón.

Ischgl, poučen z jarní zkušenosti, letošní zimu přizpůsobil stávající pandemické situaci a investoval 700 000 eur do opatření na ochranu zdraví návštěvníků. V lanovkách, sportovních obchodech, půjčovnách a restauracích budou umístěné informační tabule v několika jazycích, které budou upozorňovat na pravidla ohledně covidu-19.

Ochranné multifunkční šátky každý lyžař obdrží zdarma na pokladně při koupi skipasu. Multifunkční šátek bude povinné nosit ve všech prostorách, kde se potkávají cizí lidé a které budou jasně označené. Nástupní stanice tří hlavních přístupových lanovek budou opatřená novým kamerovým systémem, který dohlédne na dodržování rozestupů tak, aby nedocházelo k těsnému kontaktu mezi lidmi. Navíc bude kamerový systém schopen odhadovat čekací dobu u přístupových lanovek a informovat návštěvníky v reálném čase. V lanovkách i horských restauracích bude pro lyžaře připraven dostatek dezinfekce a budou několikrát v průběhu dne dezinfikované.

Také horské restaurace budou pravidelně dezinfikované a bude stanovený limit na maximální počet zákazníků. Aby se co nejvíc omezil kontakt s obsluhou, bude lyžařům letos nově k dispozici mobilní aplikace iSki Ischgl případně mySamnaun App, které jsou zdarma a jejich prostřednictvím si budete moct rezervovat stůl a prohlédnout si jídelní lístek. Aplikace jsou ke stažení:
Apple iOS Download (iSki Ischgl App)
Android Download (iSki Ischgl App)
Apple iOS Download (mySamnaun App)
Android Download (mySamnaun App)

Aprés ski party v současné době Ischgl zrušil, ovšem hudbu budete moct poslouchat jako kulisu v restauracích. Ischgl je známý i díky svým koncertům na sněhu, ten úvodní je samozřejmě vzhledem k situaci zrušený, nicméně tradiční jarní koncert je stále ještě ve hře a bude-li situace příznivá, možná se tóny na sjezdovkách přeci jen tuto zimní sezónu rozezní.

Veškeré informace k letošním opatřením najdete na Ischgl.com!