Pro uskladnění lyží je ideální jejich zavěšení ve svislé poloze. Lyže takto uskladněné rychle okapou a oschnou a úklid pod nimi je jednoduchý.

Držák na lyže

Jak uskladnit lyže v lyžárnách chat a hotelů a v domácnostech výhodně? Vzhledem k výšce vázání je zavěšení lyží vedle sebe kolmo ke stěně prostorově neekonomické. Takto je možné umístit asi 4 páry lyží na 1 m stěny. Nevýhodou tohoto uspořádání je i komplikovaná identifikace lyží, zejména pak ve veřejných lyžárnách, kde jsou vidět jen hrany a bočnice lyží. Proto zcela ideálním řešením je zavěšení lyží pod úhlem 45 stupňů. Jako bonus tohoto uspořádání je vzniklé místo na samostatné zavěšení hůlek. Takto je možné umístit až 6 párů lyží na 1 m v robustním ocelovém nosiči s pryžovými čelistmi držícími samotné lyže ( rozměr standardního provedení našeho držáku na lyže je 135 cm šíře a pojme 8 párů lyží a holí). Jedná se o skvělé uskladnění bez kompromisů a obav o lyže. Silný nosič lyží lze modulově modifikovat podle požadavků a případně dodat i v uzamykatelné nebo samonosné variantě.

Lze si i přiobjednat barevné varianty. Mohutný a zároveň elegantní držák lyží české výroby poslouží pro mnoho generací a šetří lyže i prostor.

Více o držáku lyží na konstrukter.poh­ner.cz


Nosič lyží na stěnu – pro hotely, chaty, domácnosti
Nástěnný držák na lyže