Nike

Oblíbená jsou trička, mikiny, legíny i tepláky Nike, avšak první místo v pomyslném žebříčku patří bezpochyby teniskám. Nadnárodní americká společnost Nike se proslavila právě výrobou sportovní obuvi. Jedním ze zakladatelů společnosti je Phil Knight, bývalý běžec na střední tratě. Druhým je Bill Bowerman, Knightův trenér. Oba muži věděli, že k vrcholovým výsledkům významným dílem přispívá kvalitní obuv, a proto na ni kladli velký důraz. Od dovozu běžeckých tenisek z Japonska přešli po čase k vlastním návrhům. Tenisky s „fajfkou“ Swoosh si během své aktivní kariéry s radostí obouvali, resp. obouvají tenisové, běžecké, basketbalové či fotbalové hvězdy. Za všechny zmíníme například Andreho Agassiho, Michaela Johnsona, Michaela Jordana, Thaboa Sefoloshe a Cristiana Ronalda.

Zvlášť velkou oblibu si získala série modelů Nike Air Max. Jejím hlavním znakem je vzduchová bublina v mezipodrážce pod patou, která tlumí nárazy. V botaskách Nike Air Max Motion 2 má tento vizuální a tlumící prvek tvar písmene U. Pro lepší tlumení jsou boty vybaveny i výztuží paty z TPU. A aby byly měkčí a lehčí, tato speciální pěna se vstřikuje i do přední časti botasek. K dalším přednostem patří síťovaný svršek pro lepší větrání, bezešvé kožené prvky pro lepší odolnost, přilnavá protiskluzová gumová podrážka, nízkoprofilový jazyk a klasické šněrování, aby bota co nejlépe seděla. A protože příprava na lyžovačku sestává hlavně ze cviků na posílení nohou, nejlepší volbou pro tento účel jsou boty Nike Air Max. Jsou šetrné k nohám a zvyšují Vaši výdrž při běhu i silových cvicích v posilovně.

Under Armour

Toto je také americká značka, kterou založil sportovec, konkrétně bývalý hráč amerického fotbalu Kevin Plank. Při tomto drsném sportu nestíhal měnit propocená trička, a proto prvním kusem oděvu, který pro značku Under Armour vyvinul, bylo tričko. Později zdokonalil jeho střih i materiál. A ostatní velké značky, jako třeba Nike či Adidas, se jím nechaly inspirovat.

Tato značka obouvá Národní fotbalovou ligu NFL a obléká elitní profesionální sportovce, např. Lindsey Vonn, držitelku zlaté olympijské medaile v lyžování, či Andyho Murraye a Canela Alvareze. Oblečení této značky se vyznačuje prvotřídní funkčností, dokonale odvádí vlhkost, reguluje teplotu a rychle schne. Je rozdělené do tří základních kategorií – AllSeasonGear, HeatGear a ColdGear – podle toho, pro jaké počasí je převážně určené. Při jeho výrobě se používají nejmodernější materiály a technologie.

Northfinder

A do třetice si povíme o slovenské značce, která se v současné době specializuje výhradně na outdoorové a lyžařské oblečení. Se značkou Under Armour sdílí rok vzniku - 1996 - a samozřejmě výbornou kvalitu. Vznik této značky byl spíše náhodou než původním plánem zakladatele. Anton Sakmár sice nebyl profesionálním sportovcem, ale všiml si jisté díry na středo- a východoevropském trhu, totiž nedostatku moderního a kvalitního sportovního oblečení. A to byl také jeden z důvodů, proč si nakonec místo plánovaného autoservisu otevřel obchod s tímto nedostatkovým zbožím. Ze začátku oblečení dovážel, později ho firma začala vyrábět ve vlastním designu.

Northfinder momentálně působí v několika evropských zemích, největší oblibu si však získal na Slovensku a v Česku. Předností značky je její špičková kvalita za dostupnou cenu a moderní, svěží až extravagantní design.

Oblečení těchto tří i mnoha dalších renomovaných značek – Adidas, Puma, Salomon, Goldbergh... – najdete za bezkonkurenční ceny v nabídce e-shopu TopSki.