V pátek 16. října 2020 začaly úvodní stavební práce ve Skiareálu Ještěd, jejichž cílem je dokončit sjezdovku Nová Skalka do letošní zimy. Lyžaři si tak vychutnají první oblouky na sjezdové trati o délce přes 1,5 km a šířce 45 m, která nabídne dostatek prostoru a bezpečí jak pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi, tak vyznavače sportovní carvingové jízdy.

V prostoru Nové Skalky se dokončují terénní úpravy sjezdové tratě. V uplynulých dnech byly vybudovány svodnice a probíhá nastýlání ploch Nové Skalky senem z důvodu protierozních opatření. Poslední fází je montáž zasněžovacího systému, která bude dokončena do konce listopadu. S ohledem na rychlost průběhu výstavby byly rovněž zahájeny zemní práce na Beranově cestě, které se původně předpokládaly až v příštím roce.

„Nová Skalka je určitě velkým tahákem nejen pro Liberec, ale díky vynikající dostupnosti areálu i pro lyžaře z Prahy nebo blízkého příhraničí. Už teď vidíme, že sjezdovka se svým profilem zařadí mezi absolutní špičku v České republice a užijí si ji začátečníci i pokročilí lyžaři,“ komentuje Jakub Hanuš, ředitel Skiareálu Ještěd.

Jen do konce listopadu platí jedinečná nabídka sezónních skipasů na tři roky za těch nejvýhodnějších podmínek

Už jen do konce listopadu mají lyžaři možnost zakoupit si jedinečné sezónní skipasy, aby si mohli vychutnat nejen Novou Skalku za těch nejvýhodnějších podmínek. Pouze v rámci letošního akčního předprodeje jsou v nabídce permanentky na tři roky, platné na lanovkách v zimě i v létě, s řadou dalších bonusů, a to vše za cenu pod deset tisíc korun.

V rámci benefitů této permanentky se mohou její majitelé těšit z výhod, jako je exkluzivní ranní lyžování na manšestru (tzv. „early bird“) nebo 50% sleva na servis lyží.

„Sezónka na tři roky je víc než obyčejný skipas. Vnímáme ji nejen jako důkaz našeho dlouhodobého a seriózního záměru na Ještědu, ale zároveň chceme, aby tato sezónka pomohla lidem vytvořit si pevnější pouto k Ještědu po celý rok, aby si liberecký areál a jeho okolní přírodu mohli všichni užívat plnými doušky bez ohledu na roční období,“ doplňuje Jakub Hanuš.

Více informací na Skijested.cz