Ze stodoly k těm nejúspěšnějším

Kolébkou společnosti Fischer Sports je město Ried im Innkreis v Horním Rakousku. Založil ji Josef Fischer starší v roce 1924. Z výrobce dřevěných lyží a vozů ve skromné stodole se během – teď již téměř stoleté –historie stal světově uznávaný a největší výrobce lyžařského a běžkařského vybavení, s více než 1500 zaměstnanci a výrobními halami na Ukrajině, v Německu, Rusku, v USA a Itálii. Mimochodem, společnost i nadále sídlí v Riedu im Innkreis, a to na Fischerově ulici (Fischerstrasse).

Kvalitou vynikají běžky Fischer i ostatní výbava na běžkování. Firma byla dlouhá léta partnerem společnosti Salomon a na běžkách používala vázání typu Salomon Nordic System (SNS). Od roku 2008, po uzavření partnerství s norským výrobcem lyžařského vázání Rottefelly, přešla souběžně na vázací systém New Nordic Norm (NNN). Oba typy vázání jsou rovnocenné, co se týče kvality, ale každému vyhovuje jiné.

Fischer Sports se snaží vyjít vstříc všem nadšencům do lyžování, a proto neustále inovuje a rozšiřuje své portfolio.

Lyžování není životní styl. Lyžování je život!

Motto společnosti zní doslova: For us, skiing is not a lifestyle. It´s life. Je to výstižné vyjádření odhodlání a vášně pro zimní sporty, která je cítit za každým výrobkem a stojí i za firemním úspěchem.

Výběr pro každého

Běžky Fischer často vítězí v testech či odborných hodnoceních. A například olympiáda v ruském Soči v roce 2014 přinesla sportovcům na lyžích této značky až 108 medailí. Ale tyto lyže nejsou určeny jen profesionálům. Na topski.cz najdete běžecké lyže Fischer i další výstroj za snížené ceny pro začátečníky i pokročilé, na klasiku, turistiku i skating.

Pocit pohodlí při běžkování vám zajistí i vhodné oblečení

Při běžkování se obvykle člověk dostatečně zahřeje. Ale pro případ potřeby si můžete pod běžecké kalhoty obléci legíny Nike. Případně vám jako nejvrchnější či střední vrstva dobře poslouží under armour mikina. Obě dvě značky sportovního oblečení – Nike i Under Armour – jsou výbornou volbou pro outdoorové aktivity.

Anebo třeba...

Sesterskou společností Fischer Sports je Löffler GmbH. Firma se v době svého vzniku (1940) zabývala výrobou pletených punčoch a ponožek. A stejně jako Fischer pochází z rakouského Riedu im Innkreis. Do Fischer Sports Group byla převzata v roce 1973 kvůli finančním problémům. Následně se přeorientovala na výrobu funkčního sportovního oblečení vysoké kvality pro každé roční období. Takže pokud jste tak zatím neučinili, určitě při nejbližším výjezdu na běžkách vyzkoušejte mikinu, bundu či kalhoty právě této značky.