Italské lyžařské areály jsou připraveny splnit všechny vaše lyžařské sny a naplnit vás radostí z pohybu na čerstvém vzduchu v dech beroucích horských kulisách.

Domů si s sebou odvezete kromě výjimečných zážitků i kus pověstné italské radosti ze života.

1. Cortina d'Ampezzo - Benátsko

Královna Dolomit, tak nazývají oblíbenou lyžařkou oblast, ležící v severoitalském Benátsku, všichni milovníci drsné horské přírody. Malebné šestitisícové městečko, jež hostilo zimní olympijské hry v roce 1956, má zimní sporty takříkajíc v krvi a je součástí nejrozsáhlejší lyžařské oblasti na světě – dobře známé Dolomiti Superski.

Z krásných zalesněných údolí se tyčí nádherné vrcholky hor i majestátní vápencové útesy. V jednom z nejstarších a nejelegantnějších lyžařských letovisek v Evropě mají své místo i luxusní obchody, špičkové restaurace a bary, lemující decentně osvětlenou pěší zónu s půvabným kostelíkem.

Srdce Dolomit bije především pro zimní sporty, pro něž tu jsou ideální klimatické podmínky. Hlavní lyžařská sezóna tu trvá od prosince a poslední sjezdy si můžete užít s pomlázkou v ruce.

Lyžařský ráj vám nabízí na 120 km sjezdovek všech obtížností, mezi nimiž se jako klenot vyjímá 8 kilometrová Armentarola - jedna z nejkrásnějších sjezdovek světa, vedoucí pohádkově krásným údolím, lemovaným strmými horskými štíty. K zasněženým vrcholkům vás vyveze 35 vleků a lanovek a vybírat si budete moci ze tří lyžařských oblastí.

Největší Tofanou, určenou i začátečníkům. Severně orientovanou Falorii s nejlepšími sněhovými podmínkami a snowboardistům a freeriderům zaslíbenou Falzarego.

Po náročných sportovních výkonech si můžete odpočinout v některém z luxusních wellness center.

2. Passo Tonale - Trentino

V nadmořské výšce 1 882 metrů leží v horském sedle malebné městečko Passo Tonale. Díky nedalekému ledovci Presena tu lyžařská sezóna trvá v průběhu celého roku. Slavný průsmyk pod ledovcem křižuje 100 kilometrů sjezdových tratí. Tu svou si tu najdou zkušení sjezdaři i úplní začátečníci. Těm je k dispozici i lyžařská škola s cvičnou loučkou.

Nekonečné sněhové radovánky slibuje návštěva dětského parku Fantaski, jízda na sněhovém tobogánu i zážitkový Adamello Snowpark - oblast věnovaná snowboardistům situovaná v nadmořské výšce 2 000 m. Nabízí unikátní prostor s mnoha překážkami, rampami, ski – cross svahem, skupinovými i individuálními lekcemi i stylovou chill-out zónou.

Bezplatným skibusem je možné spojení se sousedním městečkem Ponte di Legno. S jedním skipasem je možné využívat služby okolních středisek Madonna di Campiglio, Folgarida, Marilleva či Paganella.

3. Val Gardena - Jižní Tyrolsko

Itálie je lyžařská velmoc, bílý sport si tu můžete užívat na více než 6 000 kilometrech dokonale upravených sjezdovek. Útulná Val Gardena, vesnička ležící ve světoznámém regionu Dolomiti Superski, pyšnící se oceněním nejlepší lyžařské středisko světa, uspokojí tužby i těch nejnáročnějších návštěvníků.

Fantastické lyžování v dokonale fotogenickém prostředí si tu užijete na 175 km sjezdových tratí k nimž vás dopraví 80 moderních lanovek a vleků. Naplánovat si můžete výlet na sněžnicích či běžkách. K dispozici vám bude 102 km běžeckých tratí.

Ve Val Gardeně je nuda neznámým pojmem. Volné chvilky můžete strávit na bruslařském stadionu, diskotéce, v krytém bazénu, kasinu, wellness centru nebo v některé z mnoha restaurací. Třeba nad talířem hutné polévky zuppa d'Orz, grilovanou klobáskou salsiccia a nezbytnou sklenkou bombardina v ruce.

Nevšední zážitek slibuje i jízda zasněženou krajinou v koňském sedle, projížďka na saních tažených psím spřežením či noční lyžování.

4. Livigno - Lombardie

V oblasti Alta Valtellina v Lombardii naleznete 4 resorty a celkem 225 kilometrů sjezdovek. Livigno je považováno za Mekku freeriderů a snowboardistů. Pravověrní lyžaři tu mohou vybírat ze 115 km prosluněných sjezdovek, z nichž některé jsou v provozu od konce listopadu do začátku května.

Na mrazivém horském vzduchu v nadmořské výšce 1 800 - 3 000 m tu můžete lyžovat na obou stranách horského údolí. Nejvíce sjezdovek se nachází ve Vetta Blesaccia, kde leží i nejprudší svahy, vedoucí podél kabinové lanovky Carosello. Jako stvořené pro velkorysé obloučky jsou sjezdovky vedoucí ze svahu Blesaccia.

Půvabné šestitisícové Livigno, ležící na pomezí Švýcarska a Itálie, je atraktivní nejen štědrou sněhovou nadílkou, ale i výhodou levného nakupování. Nachází se totiž v bezcelní zóně a lze tu výhodně nakoupit alkohol, značkové parfémy či oblečení.

5. Arabba Marmolada - Benátsko

Prohlížíte si rádi snímky zasněžených velehor? Pak vám jistě není neznámé panorama nejvyšší hory Dolomitledovce Marmolady, sahajícího do nadmořské výšky 3 343 m. Lyžařské středisko Arabba Marmolada, ležící v jejím stínu, je považováno za naprostou evropskou špičku. Vysoko položené sjezdovky, jichž je tu k dispozici 62 km, zaručují kvalitní sněhovou pokrývku až do jarních měsíců.

Hřejivé sluneční paprsky si můžete užít třeba na nejdelší čtyřkilometrové sjezdovce v Arabbě nebo adrenalinové, 3,3 km dlouhé trati Pista Fodoma s převýšením 900 m, k jejímuž vrcholu vás zaveze jedna z 27 lanovek či vleků. Na své si tu přijdou i běžkaři, kterým je k dispozici 15 kilometrů perfektně upravených běžeckých tratí.

V Marmoladě vychází vstříc i vyznavačům extrémních sportů. Adrenalin do žil jim vžene sjezd svahu s boulemi, paragliding, panoramatický přelet helikoptérou heliski, skialpining i freeriding.

Na nejmenší lyžaře se těší v lyžařských školách, školičkách i na otevřeném kluzišti. Typickou italskou pohostinnost okusíte měrou vrchovatou při návštěvě některé z mnoha stylových restaurací.