S ohledem na rychlost, s jakou se situace v závislosti na protiepidemických opatřeních mění, si před cestou na hory do zahraničí vždy ověřte možnosti lyžování na oficiálních webových stránkách vlády ČR a lyžařského střediska, do kterého míříte.

Polsko láká do moderních skiareálů

Polsko je prozatím jedinou zemí ve střední Evropě, která oficiálně zahájila letošní lyžařskou sezonu. Ve skiareálech je samozřejmě nutné dodržovat přísná hygienická opatření, provoz vleků je pak omezen podle aktuálních nařízení polské vlády. Platí tam povinnost nosit na veřejnosti roušku a zákaz shromažďování více než 5 osob. Restaurace a bary jsou v lyžařských střediscích zavřené, většina z nich však nabízí rozvoz jídla i pití. Co se týče cestování, negativní test na koronavirus budete potřebovat pouze při zpáteční cestě do Česka.

Švýcarsko

Jedinou alpskou zemí, která navzdory pandemii neomezila provoz skiareálů, je Švýcarsko. Pravidla v jednotlivých kantonech se sice mohou lišit, po celé zemi však restaurace, hotely i lyžařská střediska fungují. Ve všech skiareálech platí povinnosti nosit roušky, dodržovat rozestupy a počítejte také s omezenou kapacitou na lanovkách a v restauracích. Cesta přes Německo a Rakousko je rovněž volná, musí však proběhnout během 24 hodin. Při cestě do ČR je pak nutné prokázat se na hranicích negativním testem na koronavirus.

Abyste snížili riziko nákazy, objednejte si skipasy i cestovní pojištění online z pohodlí domova, navíc se tak vyhnete frontám a ušetříte. Doporučujeme také rezervovat si ubytování, které se nachází co nejblíže ke sjezdovce. Vyvarujete se tak cestování přeplněnými skibusy.