Vhodné boty a oblečení

Kvalitní sportovní obuv by měla šetřit klouby, tedy dobře sedět a tlumit nárazy. Také by měla být vyrobená z prodyšných materiálů, aby se vám nadměrně nepotila chodidla. Do posilovny patří světlá protiskluzová podrážka. Výběr obuvi závisí částečně na tom, jaké cviky chcete v posilovně provádět. Do začátků jsou dobrou volbou boty Allround určené na různé pohybové aktivity.

Ani sportovní oblečení by vás nemělo omezovat v pohybu. A také je u něj důležitá funkčnost materiálů, které by měly od těla odvádět přebytečné teplo a vlhko.

Náš tip: kšiltovky Nike nebo kšiltovky Under Armour! Kšiltovka není jen užitečná ochrana před sluncem a nečasem při outdoorových aktivitách, uplatní se i v posilovně. Je nejen praktická, ale v případě těchto značek i velmi stylová. Brání stékání potu do obličeje a zabraňuje i vlasům, aby vám při cvičení překážely. Na rozdíl od čelenky si pod ní dobře schováte vlasy, když jste si je nestihli umýt. Při výběru kšiltovky dbejte na materiál a zkontrolujte si, zda vám dobře drží na hlavě. Většina kšiltovek se dá nastavit, resp. přizpůsobit obvodu hlavy nastavením zadního pásku. V ideálním případě má kšiltovka otvory pro lepší odvádění vlhkosti.

Dostatek ručníků a přezůvek do sprchy

Hygiena je ve fitness centru velmi důležitá. Kromě mýdla, šampónu, deodorantu, dezinfekčního gelu na ruce, roušky apod. si s sebou vezměte nejméně tři ručníky. Jeden velký ručník vám bude během tréninku sloužit jako podložka chránící cvičební nářadí před potem. Malým ručníkem si můžete utírat pot z obličeje a těla. No a po sprchování určitě využijete větší osušku.

Ve společných sprchách oceníte obuv Crocs. Žabky i klasické kroksy mají protiskluzovou podrážku, rychle schnou, jsou lehké, pohodlné, ortopedické a antibakteriální. Právě je máme na skladě v různých barvách. Kroksy na nohou drží lépe než žabky, ale ne každému vyhovuje jejich tvar. Žabky se zase lépe vejdou do tašky, snáze se obouvají a vyzouvají. Oba typy bot vás ochrání před uklouznutím na kluzké podlaze a hlavně – před infekčními kožními chorobami, například před plísňovou infekcí nohou.

Pitný režim a svačina

Před a po tréninku i během něj byste měli dostatečně pít – při pocení tělo ztrácí hodně tekutin. Do základního vybavení patří i velká láhev na vodu a voda. Pokud cvičíte velmi intenzivně, sáhněte po izotonickém nápoji. Po ruce se hodí mít i proteinovou tyčinku.

Doplňková výbava

Lidé ve fitness studiu často rádi poslouchají hudbu, knihy nebo podcasty. Na to se hodí speciální sportovní sluchátka se stabilním upevněním za ušima a samozřejmě smartphone nebo mp3 přehrávač. Praktickou pomůckou jsou také hodinky na měření pulsu, které vás upozorní na případné přetažení při kardio tréninku, a rukavice na ochranu rukou při silových cvicích.