SEVEN SUNNY DAYS

Matchstick Productions

„short stories from a long winter"  - Pánové z MSP přináší další film s hvězdným obsazením. V Seven sunny days Simon Dumont, Sammy Carlson, Jon Olsson, TJ Schiller, Mark Abma, Hugo Harrisson, Shane McConkey, Ingrid Backstrom, Sarah Burke, Eric Hjorleifson, Mike Wilson, Rory Bushfield, Chris Rubens, Colby West, CR Johnson, James Heim, a Mike Douglas opět vymetou ty lyžařsky nejzajímavějš místa na zeměkouli a hledají tam bezedný prašan, nejlepší skočky a nejsilnější zážitky.

Na našem letošním výletě do Kašmíru jsme právě na Abmu s Wilsonem narazili a proto, že jsme občas měli možnost sledovat celý tým při práci, se na 7 Sunny days obzvlášť těším.

Ukázka tady

Více (včetně fotogalerie) na skimovie.comENJOY

Rage Films

Tvorba lyžařského filmu je neustálý boj s podmínkami, terénem a cestováním. Letos nás sezóna vycvičila, tak, že jsme byli schopní na zavolání vyrazit kdykoliv a kamkoliv, ale vyplatilo se to a v Enjoy si budete moct užít nejtechničtější streetové ježdění, progresivní backcountry a freeridové lajny nové úrovně. To vše v podání nejen následujících jezdců:

Kyler Cooley, Ian Cosco, Dylan Natale, Richard Permin, Tim Russell, Taylor Felton, Ashley Battersby, Ahmet Dadali, Daron Rhalves, Julian Carr, Enak Gavaggio, Tom Wayes, Jamie Pierre, Reggie Crist, Jamie Burge, Jessica Sobolowski.

Ukázka zde

Více na ragefilms.comIDEA

Poor Boyz Productions

Idea je nápad tří lyžařů. Erica Pollard, Andy Mahre a Pep Fujas téměř celé desetiletí přináší inovace do lyžování a posunují hranice možností. Teď se o totéž pokouší při tvorbě lyžařského filmu a spolu s filmařem Ericem Ibergem jedinečným způsobem dokumentují pohled na sport, který formuje jejich život.

Ukázka tu

Více na filmtheidea.com


YEAH DUDE

Poor Boyz Productions

Možná jste si všimli, že filmy od Poor Boyz sledují jednoduchý recept: nejlepší světoví lyžaři + nejlepší místa + krutá akce – hluchá místa = nejlepší lyžařské video. Letos k tomu prý přidali něco navíc a Yeah Dude bude film, jaký jste dosud neviděli.

Obsazení: Sammy Carlson Andreas Håtveit Peter Olenick Chris Benchetler Simon Dumont Julien Regnier JP Auclair Tim Russell John Spriggs Craig Coker Haines, Alaska Omaha, Nebraska Denver, Colorado Calgary, Alberta Mount Shasta, California Schweitzer Mountain, Idaho John Symms JF Cusson Anthony Boronowski

Ukázka

Více na poorboyz.com


PNW

Theory 3

Poor Boyz mají prsty i v tomto díle od Theory 3. Tento projekt , kromě toho, že je v systému High Definition, je zajímavý také dvěma různými verzemi. Jeden sestřih se drží geografického členění a druhý mapuje sezónu podle jednotlivých protagonistů (James Heim, Charley Ager, PY Leblanc, Brandon Kelly, Justin Dorey, Joe Schuster, Riley Leboe, Charles Grant, Max Hill, Kevin Hjertaas, Colin Puskas, Johnny Five, Erich Kunz, Andrew McIver, Ian McIntosh and Josh Stack).

Ukázka tuto

Více na theory-3.com/index.htm


BELIEVE

by Tanner Hall

Co dodat? Snad jen to, že k důvěře v Tannera nově nabádá například i Oakley ve své reklamní kampani

Ukázka např. zde


LOST AND FOUND

Teton Gravity Research

je příběh neobyčejné sezóny viděný očima nejlepších jezdců planety (jak jinak?:-). Nejisté podmínky je při natáčení zahnalo do nejdivočejších koutů Severní Ameriky. Například hřeben Tordrillos na Aljašce je důkazem toho, že nejlepší místa pro freeriding ještě nebyla „kolonizována“. Loňská zima byla buď svátkem nebo strádáním. Lost and found dokumentuje tu lepší část.

Účinkují: Seth Morrison, Jeremy Jones, Sage Cattabriga-Alosa, Ian McIntosh, Candide Thovex, Dash Longe, Jeremy Nobis, Erik Roner, Dana Flahr, Chris
Collins, Victoria Jealouse, Kye Petersen, Mark Carter, Micah Black, Shroder Baker, Dylan Hood, Cody Barnhill a další

Pro ukázku jděte sem

Více na tetongravity.com/