Proč vsadit na české výrobky?

Možná byste si to nemysleli, ale elektrokola mají v České republice velkou tradici. Je to dáno pravděpodobně i tím, že je zde mnoho lidí, pro které je cyklistika srdcovou záležitostí a vlastně i životním stylem. Přirozeně je zde tak velká obliba také elektrokol. Na jízdní kola se specializuje celá řada českých výrobců, přičemž elektrokola byla tím pádem logickým dalším stupněm, kde se investovalo do vývoje. Pokud se rozhodnete pro výrobek, který pochází od české značky, může to pro vás představovat celou řadu výhod. Mezi hlavní výhody nepochybně patří:

  • Dobrý poměr ceny a výkonu
  • Podpora a servis místního výrobce
  • Široce dostupné náhradní díly

České značky, které se dlouhodobě zabývají výrobou jízdních kol a nyní také elektrokol, investují do vývoje a dávají si záležet na tom, aby jejich produkty přinášely dobrý poměr ceny a kvality. Právě to k nim přitahuje zákazníky, ale nepochybně je to také důvěra ve schopnosti českých tradičních výrobců kol.

Elektrokolo

Crussis vyrábí v Česku vlastní designy

Když se řekne Crussis, tak nadšence do cyklistiky rozhodně napadne ryze český výrobek, kterými jsou v dnešní době také elektrokola. Své první elektrokolo tato firma představila v roce 2013, takže má v jejich produkci již svou historii. Tohoto výrobce můžete znát také jako producenta koloběžek. Na českém trhu má rozhodně své místo, na přední příčky se tato značka dostala v prodejích během prvních let produkce elektrokol.

Rozhodně se nejedná o značku, která k nám dováží výrobky ze zahraničí, ale naopak má vlastní výrobní linku přímo u nás. Tento přístup zaručuje prvotřídní kvalitu produktů, což dokazuje širokou nabídkou oblíbených modelů. Velmi populární jsou od této značky:

  • MTB bajky
  • Trekingová kola

Koupíte samozřejmě ale také jiné varianty elektrokol. V nabídce je už ve střední cenové kategorii také elektrokolo Crussis, které má integrovanou baterii přímo do rámu. Výrobce aplikuje na své produkty vlastní vývoj, díky čemuž se může chlubit vlastními designy a uzpůsobenou geometrií rámu. Stejně tak je zde široká nabídka elektrických koloběžek, které jsme zmiňovali již výše, a které si také získávají na stále větší popularitě.

Leader Fox z Českých Budějovic

Leader Fox je další českou značkou, která začala s jízdními koly v roce 1996 v Českých Budějovicích, kde vznikají vlastní designy. Ve zdejší výrobní hale také probíhá montáž kol. Výrobce z jižních Čech vyrábí dnes také právě elektrokola, které se podílejí na stávající produkci zhruba z 10 %. Dlužno dodat, že se jedná o velkého výrobce, který má svými produkty pokrytou celou řadu evropských zemí.

V Evropě má výrobce zvuk také i proto, že si zakládá na kvalitě své výroby, a také dokáže poskytnout poměrně širokou nabídku atraktivních elektrokol. Vybere si zde prakticky každý, protože sortiment zahrnuje elektrokola:

  • Horská, krosová a trekingová
  • Skládací a skákací
  • Dětská

Kromě toho v sortimentu tohoto výrobce najdete také tříkolky pro dospělé. Tento český výrobce toho tedy dokáže nabídnout opravdu hodně, přičemž se můžete spolehnout na kvalitu výroby a kontrolu v ČR.

Jakou značku elektrokola vybrat?

Pokud aktuálně přemýšlíte nad tím, na kterou značku elektrokola se zaměřit, tak je to především o tom, co od svého nového elektrokola očekáváte. Zmínění výrobci nabízejí velmi dobrou kvalitu při přijatelných cenách, přičemž se nedá říci, že někde šlápnete vedle. Spíše se soustřeďte na to, jaký typ elektrokola vlastně požadujete. Zaměřte se na vlastnosti konkrétního elektrokola, tak aby vyhovovalo vašim představám. Konkrétní značka je už pak spíše otázkou osobních preferencí.

Elektrokolo

Jak a kde budete elektrokolo používat?

Abyste si vybrali vhodné elektrokolo, je potřeba se zamyslet nad tím, jak a kde jej vlastně chcete používat. Už z výše uvedeného textu je zřejmé, že máme hned několik typů elektrokol, přičemž do terénu jsou určena horská elektrokola, na takové univerzálnější použití do kombinace lehčího terénu a asfaltu potom krosová a trekingová elektrokola. Samozřejmě tady máme také různé speciály. Do města se vám zase bude hodit městské či skládací elektrokolo.

Ať už vybíráte pánské či dámské elektrokolo, je dobré se zaměřit také na uživatelské recenze, které najdete například na srovnávačích cen. Zde si můžete přečíst zkušenosti uživatelů s konkrétním modelem elektrokola. To bývá často také nedocenitelný zdroj informací. Nejlepší je totiž si přečíst, jak se někomu na konkrétním kole vlastně jezdí.

České výrobce podporují také naši sportovci

Je dobré vědět, že pokud jde o české výrobce, kteří si zakládají na tradici výroby v České republice, tak jsou s těmito značkami spojena také velká jména českého sportu. Například elektrokola Crussis, která jsme zmiňovali výše, propagoval v rámci kampaně také Jaromír Jágr. Také česká sportovní legenda už vlastní své elektrokolo. Je nepopiratelné, že elektrokola jsou fenoménem doby a jsou součástí sportovní výbavy celé řady rekreačních ale také profesionálních sportovců.