Vybavení na hory rozhodně musí být praktické. Ať už mluvíme o oblečení nebo výbavě batohu. Na výšlapu, kdy zdoláváte i několik desítek kilometrů v náročném terénu není prostor pro to, mít s sebou cokoli navíc. Ale určitě to neznamená, že praktické věci nemohou být stylové! Inspirujte se a pořiďte si stylové doplňky nejen na hory!

Ať se dobře kouká

Určitě jste už někdy slyšeli, že horské sluníčko je pěkně silné! Pokud jste pravidelní návštěvníci hor tak jistě víte, že opalovací přípravky s vysokým ochranným faktorem jsou samozřejmostí. A úplně stejnou samozřejmostí by měly být i kvalitní sluneční brýle.

Sluneční brýle vybírejte nejen podle vašeho stylu, ale zaměřte svou pozornost hlavně na to, aby vaše oči skutečně chránily! Hledejte takové, které mají na sklech označení 100 % ochrany před UVA i UVB zářením. A nejde jen o oči jako takové. S brýlemi poskytujete ochranu také očnímu okolí, které působením slunečních paprsků zbytečně předčasně stárne. Tak neváhejte a vyberte si ty nejlepší pánské sluneční brýle!

Svůj styl také podpořte pokrývkou hlavy. Nechcete se večer vrátit domů s parádním bolehlavem, ale spíš s parádními zážitky. Kšiltovka nebo třeba sportovní šátek vás ochrání nejen před sluncem, ale také před potem, který by vám mohl stékat po obličeji.

Kvalitní oblečení

Nejdete do divadla ani se procházet centrem města. Přesto to, že jdete na horský výšlap nemusí nutně znamenat, že nemůžete být in! Vaše oblečení nemusí být jen funkční, ale může také dobře vypadat. Vzhledem k tomu, že budete fyzicky aktivní, vybírejte mezi přírodními materiály. Jsou příjemné na těle, jsou prodyšné a dobře sají pot. A to při svém sportovním výkonu opravdu oceníte.

Nejblíž na těle vám bude tričko, tak se podívejte na pánská trička na modivo.cz. Vyberte si takové, které podtrhne váš styl, bude vám dobře sedět a bude vyrobené z kvalitního materiálu. Protože když v něm budete vydávat sportovní výkon několik hodin, tak na tom skutečně záleží! Stejnou optikou nahlížejte i na ostatní součásti vašeho oblečení - ať vám dobře sedí, je kvalitní a samozřejmě - totálně in!

Co oceníte asi ještě víc, než dobré oblečení, to jsou boty. Takové, které se hodí do horského prostředí - tedy pevné, které udrží vaši nohu stabilní a fixovanou. I když se třeba rozhodnete zkrátit si cestu po kamenité cestě. Zároveň by měly být dostatečně odvětrávané, aby se vám zbytečně nepotila noha.

Pánská trička a pánské outdoorové oblečení

Něco na záda

Protože na horách se velmi rychle mění počasí, mějte pro jistotu také nějaké to náhradní oblečení s sebou. A kam s ním? Přece na záda. Třeba do stylového batohu. Protože v něm neponesete pouze peněženku a mobilní telefon, ale pravděpodobně bude o něco těžší, myslete na to při jeho výběru. Vyztužená a dobře větraná záda by měla být samozřejmostí, stejně jako pohodlné popruhy na ramena. Rozhodně se vyplatí myslet na pestřejší barvy a reflexní - budete díky nim totiž dobře vidět nejen ve dne, ale také v rychle nastupující noci. A to se na horách může hodit!

Váš batoh by měl pojmout nejen zmiňované oblečení, ale také něco k pití, abyste rychle doplnili tekutiny a něco k zakousnutí, co vám rychle dodá energii. Nezbytný je také opalovací krém s ochranným faktorem alespoň 30+ a také třeba repelent. A nezapomeňte - každý správný muž, nosí v kapse nůž. A ten se vám rozhodně v batohu neztratí.