Ráj pro silničáře

Alpskou klasikou pro zkušené silničáře tu je trasa s převýšením 3 000 výškových metrů, která vede přes Furku, Nufenen a Gotthard. Kdo je méně trénovaný, může jet z Andermatu přes Oberalppass do Disentis. Samozřejmě si tu můžete zapůjčit i elektrokolo a jeho baterka už všechno zařídí!

Přes kořeny a kameny

Milovníci horské cyklistiky najdou v okolí Andermattu přes 250 km cyklotras a trailů dle jejich výkonnosti (veškeré cyklotrasy najdete na Andermatt-Swissalps.ch).

Kdo chce stoupat do výšin, vybere si trasu do idylického údolí Witenwasserntal a vystoupá až do výšky 2 221 m. Komu stačí nastoupat méně výškových metrů, může si zvolit rozmanitou trasu v Unteralp okolo květinových luk a vodopádů až k horské chatě Vermigelhütte, kde se může odměnit vychlazeným nápojem. Kdo má raději pohodlí, může se svézt z Andermattu kabinkovou lanovkou Gütsch-Express na vrchol Gütsch a projet se k jezeru Lutersee. Břehy jezera zvou k útulnému pikniku a průzračně čistá voda zas k osvěžujícímu koupání. Většina tras je tu vhodná také pro e-bike.

Turistika dle gusta

V Andermattu si užijete vysokohorskou turistiku i pohodové pěší túry, protože v okolí se rozprostírá až 500 km cest a pěšin, takže můžete podniknout i vícedenní nebo tematické výlety. Jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších tras je Vier-Quellen-Weg (cesta čtyř pramenů). Tato trasa je 85 km dlouhá a můžete ji pojmout jako vícedenní túru nebo si projít jen nějakou konkrétní část. U pramenů řek Rýnu, Rhony, Ticino a Reuss budete odměněni výhledy a také se můžete osvěžit koupelí v horském jezeře. Méně náročnou trasou je tu trasa z Gütsch na vrchol Schneehüenerstock. Odtud můžete vidět přes 100 horských vrcholů Alp Urnských, Tessinských a Glarnských.

I bez námahy

Ne všechny aktivity v Andermattu vyžadují námahu vašich svalů. Na vrcholu Gütsch si můžete půjčit koloběžky a projet se až dolů do mezistanice Nätschen. V Andermatt Reuss si také můžete zapůjčit elektro čtyřkolku a můžete podniknout dobrodružné výpravy po okolí.

Krásná hra

Řeka Reuss protéká okolo andermattského golfového hřiště, které nabízí 18 jamek - par 72. Při hře si můžete užívat výhledy na žulové skály a horské květiny. Renomovaný architekt Kurt Rossknecht, který hřiště dlouhé 6 340 m navrhnul, myslel také na to, aby ho harmonicky zasadil do alpské přírody, takže tu najdete 52 různých vodstev, 44 motýlých zahrad a 24 druhů ptáků. Hra na golfovém hřišti Andermatt Swiss Alps Golf Course nabídne výzvu, rozmanitost a zážitek pro golfisty i golfistky.

Ubytování všeho druhu

Nejen v rámci aktivit, ale také v oblasti ubytování je nabídka Andermattu velká. Chcete-li přepych, můžete zvolit pětihvězdičkový hotel The Chedi Andermatt, který patří k nejlepším hotelům světa. Je zasazen přímo do centra Andermattu a kombinuje alpský nádech s asijskými prvky – hodně dřeva, měkké kožené pohovky a oheň z krbu zaručuje exkluzivní zážitek. Dalším hotelem je čtyřhvězdičkový hotel Radisson Blu Reussen, který se nachází v centru části Andermatt Reuss. Budova připomíná obrovské hotely 19. Století, ve kterých hosté hledali ochranu před sněhem a větrem. Zarezervovat si můžete i útulné apartmány Andermatt Alpine Apartments, které nabízí vše, po čem srdce touží – domácí vybavení v alpském stylu, moderní spotřebiče a velký výběr servisních služeb.


Lanovky kolem Andermattu:

 • Provozní doba lanovek
 • Kabinková lanovka Gütsch-Express (Andermatt-Nätschen-Gütsch):

  Denní provoz do 17. října 2021: 9:00 – 16:15 hod.

 • Kabinková lanovka Schneehüenerstock-Express:

  Denní provoz do 17. října 2021: 9:00 – 16:15 hod.

 • Lanovka Caischavedra & Cuolm da Vi:

  Denní provoz Caischavedra a Cuolm da Vi do 24. října 2021:
  První jízda nahoru v 9:00, dále každou celou a půl hodinu
  Pondělí-pátek: přestávka ve 12:30 hod.
  Poslední jízda nahoru v 16:30 hod.
  Poslední jízda dolů v 17:00 hod.
  Mezistanice Cungieri (Jízda nahoru: 11:00 a 13:00 hod., dolů: 14:00 a 16:00 hod.)