8.7.

Tamní počasí totiž ukázalo, že ještě existuje skutečná zima. „Camp nás ujistil, že je globální oteplování daleko,“ směje se Miroslav Schimmer z Úseku snowboardingu SLČR. „Poslední dva dny bylo –5 stupňů a ráno jezdce vítal krásný prašan. Také jsme zažili slušnou vichřici, která nás přivedla zpět do zimního období,“ popsal počasí v italském Schnalstalu.

Do závodu se přihlásilo 32 soutěžících, kteří byli klasicky rozděleni na dvě  kategorie – kluci a holky.  Z kluků se z prvenství radoval Marián Jánoška, stříbro si odvezl Samuel Lövy a pěkné třetí místo si vyjel Michal Louda.

Holky měli favoritku v Tamaře Podmolíkové, druhou příčku vybojovala Dorota Štanclová a bronz získala Emílie Hubálková. Soutěž se jela na tři kola a obešla se k radosti všech bez jakýchkoliv zranění. Mezi rozhodčími byli trenéři Jan Kašpar, Petr Skála, Zdeněk Volech a také finalisté letošního projektu O2 Snowboard Talent, kde nechyběl například Matěj Novák nebo Šárka Pančochová. Večer samozřejmě proběhlo slavnostní vyhlášení, které se protáhlo v závěrečnou afterparty.

4.7.

Zatímco první dny O2 Rookie Campu v italském Schnalstalu nepřivítaly snowboarďáky hezkým počasím, od úterního rána se karta obrátila. Včera přes noc ještě nasněžilo, a tak si dnes ráno všichni s radostí přivstali, aby si užili nádherné jízdy v prašanu. Na překážkách a skocích v tamním bezvadně upraveném Gentlemens Parku se střídá více než 60 našich jezdců.

Vedle snowparku však využívají i saunu, bazén nebo skate. „Včera nám skutečně počasí přálo, a tak ještě odpoledne velká část výpravy navštívila skatepark, kde se opět natáčelo a fotilo,“ podal informaci z místa dění Miroslav Schimmer z Úseku snowboardingu SLČR.Natáčení snowboarďáckých výkonů však neslouží jen k dokumentaci, ale také zpětné vazbě jezdců, kdy si videa skoků pouštějí a své výkony navzájem komentují a hodnotí. Včera se rozborů ujali členové Asociace českého snowboardingu se Šárkou Pančochovou. Již teď je jisté, že se premiéra O2 Rookie Campu setkala s velkým ohlasem. Lákadlem bylo hlavně to, že se ho mohl zúčastnit úplně každý. Nejmladšímu členovi Dominiku Bergmannovi (bratr Darka Bergmanna HF)  je 12  let a naopak nejstarším camperem je 46letý Viliam Valentini – cvičitel snowboardingu z Beskyd, který přijel i se svým synem Markem.Dnes se budou všichni snažit na kopci maximálně natrénovat, protože zítra se pojedou závody.

3.7.

Sluníčko, čerstvě napadaná vrstvička sněhu a ráno přimrzlo - do takového počasí se dnes probudila skupina více než 60 účastníků O2Rookie Campu, který se koná tento týden v lyžařském středisku Schnalstal.

V prvních dnech to ale s počasím vůbec ideálně nevypadalo. Vše komplikoval déšť a spousta snowboarďáků dala raději přednost bazénu a sauně. Víkend se neobešel také bez malého zranění, které se přihodilo nadějné juniorce Šárce Pančochové. „Šárka si v neděli stěžovala na naraženou ruku, ale do druhého dne jí natolik otekla, že jsme vyrazili raději do Merana k lékaři. Po diagnóze - poranění loketních kůstek - jí dali ruku do sádry,“ informoval přímo z Itálie Miroslav Schmimmer z Úseku snowboardingu SLČR. „Šárku ale jen tak něco nezdolá, a tak se dnes už opět proháněla na snowboardu, kdy samozřejmě vynechávala skoky,“ doplnil.

Vedle jízd mají snowboarďáci také teoretické školení, a tak například včera probíhaly přednášky na téma bezpečnost a chování ve snowparcích. Jak v neděli, tak v pondělí se konalo dvouhodinové natáčení v Gentlemens Parku z velkých skoků a dnes by měla účastníky čekat videoprojekce. Pokud počasí vydrží, chystají se také do skate parku, který je hned „za rohem“.

O2 Rookie Camp má letos svou premiéru a mohl se ho zúčastnit kdokoliv z veřejnosti. Jako výhru si ho vyjel tým finalistů letošního projektu O2 Snowboard Talent 2007 Matěj Novák, Patrik Schwarz, Martin Kaňůrek, Šárka Pančochová, Kateřina Reehová, Eva Samková. Camp v rámci projektu O2 Snowboard Tour připravila Asociace českého snowboardingu a Svaz lyžařů České republiky pod produkcí Sport Clubu 1999.

29.6.

Již zítra odjíždí skupinka snowboarďáků do Itálie na první O2 Rookie Camp, který pro ně v rámci  projektu O2 Snowboard Tour připravila Asociace českého snowboardingu a Svaz lyžařů České republiky pod produkcí Sport Clubu 1999. Šestidenní soustředění se uskuteční v lyžařském středisku Schnalstal, kde je i touto dobou doslova zimní počasí.

O2 Rookie Camp má letos svou premiéru a zúčastnit se ho mohli nejen ostřílení jezdci, ale kdokoliv z veřejnosti. Této možnosti snowboarďáci náležitě využili. „Camp pořádáme poprvé a hned nás mile překvapil velký počet zájemců, kdy pojede 65 lidí,“ přiblížila z produkce Ivana Dobišová. Jak dodala, pokud se soustředění osvědčí, mohlo by se pořádat i několikrát do roka. „Ideální by bylo v dubnu, kdy v tamním Gentlemens Parku panují úžasné podmínky a pak samozřejmě opět během léta,“ dodala.

Na svah ledovce se chystá i tým účastníků projektu O2 Snowboard Talent - Patrik Schwarz, Martin Kaňůrek, Šárka Pančochová, Kateřina Reehová, Eva Samková, nechybí ani vítěz ročníku 2007 Matěj Novák. „Je super, že se něco takového udělalo. Na prkně jsem docela dlouho nestál a těším se, že si  budu moci zajezdit se spoustou dalších lidí,“ říká čerstvý maturant gymnázia Matěj Novák, kterému se vedle jízdy na prkně dařilo i ve škole (na maturitním vysvědčení se u něho objevily známky 1, 2, 2, 2). Prázdniny si letos obzvláště prodlouží, neboť by měl zhruba v polovině srpna odjíždět s Martinem Černíkem na Nový Zéland. Martin je pro všechny juniory velkým vzorem a pokud si stihne vyměnit letenku z Francie, měl by přijet na italský ledovec alespoň na dva dny.

Během campu budou také probíhat testy nových helem a brýlí zn. Bollé. Vše bude dokumentováno jak fotograficky, tak kamerou.