Rakousko hlásí čerstvých 5–10 cm sněhu z minulého týdne (např. v St. Antonu nebo Schladmingu) a stále sněží. Mölltalský ledovec má v současnosti rakouské maximum 330 cm sněhu, v těsném závěsu Obergurgl 265 cm.

V Itálii mělo největší množství čerstvého sněhu v minulém týdnu středisko Limone v Piemontu, a to 30 cm sněhu. Nejvíce celkového množství sněhu si stale drží Arabba-Marmolada, kde leží v nejvyšších polohách téměř 5 metrů (480 cm).

Ve švýcarských střediscích jsou vynikající podmínky s čerstvým přídělem sněhu – v celkovém množství sněhu vedou Andermatt, Saas-Fee a Zermatt, kde ho jsou více než 3 metry. Minulý týden ve východních částech země klesaly teploty až k 27 stupňů pod nulou, což byla i nejnižší teplota v Evropě.

Ve Francii nejvíce sněhu za posledních 7 dní přibylo v Jižních Alpách – kolem 80 cm. Francouzké maximum má malé středisko Abriès se 3 metry a z hlavních resortů Montgenèvre s 250 cm sněhu.

Pyreneje také stále hlásí ideální sněhové podmínky v celé oblasti, když např. v Les Angles napadlo přes Vánoce 70 cm prašanu. Baqueria Beret hlásí nejvyšší celkovou pokrývku 225 cm. Na jihu v Sierra Nevadě je ve vyšších polohách kolem 3 metrů sněhu.

Lyžařské podmínky jsou dobré take ve Skandinávii, kde je otevřena většina středisek a v příštím týdnu čekají další sněžení. Ve Skotsku moc sněhu neleží, ale střediska Glenshee, Cairngorm nebo The Lecht jsou v provozu.
Ve Východní Evropě se situace výrazně zlepšila – např. Bulharsko hlásí 40–80 cm nového sněhu.
V Severní Americe jsou již také výborné lyžařské podmínky. Nejvíce sněhu napadlo na západě. Red Mountain v Britské Kolumbii hlásí 120 cm sněhu za posledních 72 hodin a očekává dalších 30–60cm. Kvůli obrovským přívalům sněhu bylo pro riziko lavin uzavřeno středisko Jackson Hole ve Wyomingu.
V zemi vycházejícího slunce jsou podmínky také výborné, např. resort Niseko dostal 1 metr nového sněhu v posledních třech dnech roku 2008.

Silverton
Uzavřená cesta v americkém středisku Silverton
V příštím týdnu u nás budou noční teploty klesat až k -15 stupňům, místy i přes -20 °C, což je výborná zpráva pro provozovatele lyžařských středisek i v těch nejnižších polohách. V Alpách mohou teploty v noci klesnout až ke 30 stupňům pod nulou.

Teplotní předpověď pro střední Evropu na příští týden (zdroj www.wetterzentrale.de):

(na stupnici vpravo najdete barevné zobrazení teplot)

4.1. neděle půlnoc

Wetterzentrale

5.1. pondělí poledne
Wetterzentrale

5.1. pondělí půlnoc
Wetterzentrale

6.1. úterý ráno
Wetterzentrale

6.1. úterý poledne


Wetterzentrale 
 6.1. úterý půlnoc
 Wetterzentrale
 7.1. středa poledne
 Wetterzentrale
 7.1. středa půlnoc
 Wetterzentrale
 8.1. čtvrtek ráno
Wetterzentrale 
8.1. čtvrtek poledne

 Wetterzentrale
 8.1. čtvrtek půlnoc  
 Wetterzentrale  
 9.1. pátek ráno  
 Wetterzentrale  
 9.1. pátek poledne  
 Wetterzentrale