V prvních dnech to ale s počasím vůbec ideálně nevypadalo. Vše komplikoval déšť a spousta snowboarďáků dala raději přednost bazénu a sauně. Víkend se neobešel také bez malého zranění, které se přihodilo nadějné juniorce Šárce Pančochové. „Šárka si v neděli stěžovala na naraženou ruku, ale do druhého dne jí natolik otekla, že jsme vyrazili raději do Merana k lékaři. Po diagnóze - poranění loketních kůstek - jí dali ruku do sádry,“ informoval přímo z Itálie Miroslav Schmimmer z Úseku snowboardingu SLČR. „Šárku ale jen tak něco nezdolá, a tak se dnes už opět proháněla na snowboardu, kdy samozřejmě vynechávala skoky,“ doplnil.

Vedle jízd mají snowboarďáci také teoretické školení, a tak například včera probíhaly přednášky na téma bezpečnost a chování ve snowparcích. Jak v neděli, tak v pondělí se konalo dvouhodinové natáčení v Gentlemens Parku z velkých skoků a dnes by měla účastníky čekat videoprojekce. Pokud počasí vydrží, chystají se také do skate parku, který je hned „za rohem“.

O2 Rookie Camp má letos svou premiéru a mohl se ho zúčastnit kdokoliv z veřejnosti. Jako výhru si ho vyjel tým finalistů letošního projektu O2 Snowboard Talent 2007 Matěj Novák, Patrik Schwarz, Martin Kaňůrek, Šárka Pančochová, Kateřina Reehová, Eva Samková. Camp v rámci projektu O2 Snowboard Tour připravila Asociace českého snowboardingu a Svaz lyžařů České republiky pod produkcí Sport Clubu 1999.