Na hranici mezi Korutany a Štýrskem ve výšce 1 763 metrů nad mořem – uprostřed pohoří Nockberge – se nachází působivá náhorní plošina s jistotou sněhu a vrcholy vysokými až 2 400 metrů a přírodním klenotem, zamrzlým jezerem Turracher See. Rozmanitost oblasti Turracher Höhe nadchne lyžaře a snowboardisty, běžkaře, při zimní turistice i túrách na sněžnicích, při procházkách, lyžařských túrách, bruslení či nočním sáňkování.

Rozlehlé a široké svahy, perfektně upravené sjezdovky a přehlednost lyžařského areálu patří k absolutním přednostem Turracher Höhe. Ne nadarmo označil Skiresort.de – největší světový testovací portál lyžařských oblastí – oblast Turracher Höhe několikrát za „přední lyžařskou oblast s až 60 km sjezdovek“. Sezóna zde začíná v listopadu a trvá do 1. května. Zimních radovánek je tu spousta, ať už ujíždíte na čemkoli. Lyžaře a snowboardisty čeká 43 km perfektně upravených, dlouhých, širokých sjezdovek až do 2 205 metrů nad mořem, které jsou stejně vhodné pro sportovce i požitkáře.

Na Turracher Höhe si přijdou na své i mladí a „stále mladí“ adrenalinoví nadšenci a dobrodruzi v parku Fun-Mountain - 1,5 kilometru dlouhý snowpark má 4 lajny (začátečníci, středně pokročilí, pokročilí a Family Line) a se svými skoky a překážkami je jedním z hotspotů freestylové scény. Na téměř 1 500 metrech je zdejší zábavná sjezdovka XXL Funslope s malými skoky, vlnami, tunely atd. jednou z nejdelších na světě a je vhodná pro každého.

A to, že služby a kvalita nejsou na Turracher Höhe jen prázdná slova, ale skutečná praxe, dokazují každý den všichni pracovníci na sjezdovkách a průvodci.

Hitem pro malé i velké je legendární alpská horská dráha Nocky Flitzer. Velkolepá a 1,6 km dlouhá trať vede z horní stanice Panorama (2 000 m) dolů na Turracher Höhe v prudkých zatáčkách, kruhových objezdech, přes vlnovky a skoky.

Zima na Turracher Höhe je stejně pestrá a individuální jako její hosté. Nudit se tady nikdo nebude. Ty, kteří hledají odpočinek, lákají výlety na běžkách po 4 různých tratích na celkem 18 kilometrech. Nebo divoce romantické zimní túry nebo vycházky na sněžnicích hluboce zasněženými borovicovými lesy, alpskými loukami a podél jednoho ze tří zamrzlých horských jezer.

Nebo idylické procházky či lyžařské túry. Skupiny přátel si mohou užít bruslení nebo curling na přírodní ledové ploše zamrzlého jezera Turracher See. Milovníci přírody mohou zimním bílým rájem klouzat s pohonem originálních koňských sil při romantické vyjížďce na saních tažených koňmi.

Zimu na Turracher Höhe si můžete užít po všech stránkách, prožít ji v každém směru a procítit ji každým kouskem těla. Ať už s rodinou, nejlepšími přáteli nebo profesionálem, který zná zdejší region jako své boty: lyžařský průvodce na sjezdovkách, který poskytne hostům všechny své zasvěcené znalosti o celé oblasti. V případě potřeby podá galantní profesionální služebník kapes­níky či opalovací krém, dospělé na svazích rozmazluje sklenkou Prosecca a děti sladkostmi. A od března tu nabídne butler dokonce regionální bio-zmrzlinu ze selského statku.

Hostům, kteří se ubytují v některém z 20 butlerských podniků, daruje průvodce navíc ještě perfektně prožitý den na lyžích jako speciální dárek – s nezapomenutelným exkluzivním zimním zážitkem.


Více informací na www.turracherhoehe.at/en