Hřejivost a neuvěřitelná lehkost

Unikátní materiál je založen na vlastním patentovaném vláknu Lifa, které samo o sobě odpuzuje vodu, nese proto i bez membrány slušné parametry voděodolnosti. A paropropustnost, to už je hlavní téma.

Právě pro tyto vlastnosti se velmi hodí na intenzivní aerobní sporty, při nichž je potřeba kombinovat protichůdné požadavky, jako je paropropustnost na jedné a hřejivost a zároveň ochrana proti vnějším vlivům – vodě a větru – na straně druhé. Právě skialpinisté určitě vědí, o čem je řeč. Při výstupu v horách prostě potřebujeme udržet svršky v maximálním možném suchu. O to vše se dokáže postarat unikátní vlákno Lifa.

Aby oblečení pro skialp bylo ještě efektivnější, v oblečení Lifaloft Air Insulator Jacket není přidána podšívka, která pro odvod tělesných par tvoří další bariéru. Odchozí vlhkost je tak efektivně pohlcena otevřenou strukturou izolační výplně a zázračným vláknem Lifaloft přímo přenášena pryč od těla. Absence podšívky má samozřejmě pozitivní efekt i na hmotnost produktu, výsledkem je velmi hřejivá a mimořádně funkční bunda vážící pouhých 410 g.

Specifický je i střih, který také akcentuje potřeby skialpinistů: má například velké kapsy pro stoupací pásy, velikou kapuci, větruodolné zipy. Materiál je navíc pružný, takže je velice pohodlný při sportovním výkonu s velkými pohybovými rozsahy.

Bundu můžete používat jako svrchní, ale i jako izolační vrstvu. Je teplejší než fleecová bunda a univerzálnější než bundy vyplněné prachovým peřím. Lifaloft navíc velmi rychle schne – což je další potvrzení toho, jak odpuzuje vodu. A další reálný argument, proč Lifaloft Air Insulator Jacket zařadit do svého skialpového šatníku.

Helly Hansen Store Westfield Chodov
Helly Hansen BORY Mall Bratislava

www.hellyhansen.com