S/RACE

Závodní řada S/RACE, stejně jako v loňském roce, obsahuje hned několik kolekcí rozdělených podle výkonnosti a určení. Když pomineme ostré závodní modely podléhající parametrům FIS, můžeme si vybírat mezi téměř závodními S/RACE PRO a výbornými sportovními S/RACE RUSH. Lyže s označením PRO se vyznačují poctivou závodní konstrukcí a závodními deskami a velmi úzkými středy, které jsou určeny pro opravdu rychlé výkonnostní lyžovaní na upravené sjezdovce. Řada RUSH nabízí tradičně slalomky i obřačky výborně vyladěné pro ambiciózní sportovce, kteří ocení výborný systém Edge Amplifier a mírně širší střed lyží, jež umožňuje už opravdu celodenní univerzální využití. Novinkou v kolekci je pak model S/RACE GT zaměřený na lehčí, přesto však sportovní jezdce. Má měkčí konstrukci z topolového dřeva, dvě titanalové výztuhy, Edge Amplifier a v délkách 155–175 cm si vyberou opravdu všichni od milovníků krátkých oblouků po vyznavače rychlých dlouhých poloměrů.


QST

Řada QST je určena pro freeride a kolekcí značky už rezonuje hezkou řádku let. Osvědčené není třeba měnit, pouze vylepšovat. Novinkou jsou nejširší QST Blank, v designu, kterému propadnete na první dobrou, s úctyhodnou šířkou 112 mm, ale hlavně s novou konstrukcí Double Sidewalls Technology. Dvojité bočnice z kombinace rozdílných ABS materiálů maximálně zlepšují hranění i na tvrdém povrchu, tedy přesně tam, kde většina podobně laděných lyží zaostává. Opominout bychom neměli ani novinku Cork Damplifier u modelů QST 106 a 92. Vrstva korku vložená do špičky tlumí vibrace u výraznějších rockerů freeridových lyží. Novinkou je i model QST 98, který má letos dvojitý Twin Rocker. Velkým překvapením je ale také připravovaná kolekce nových skitouringových lyží a bot. O té však podrobně až příště.


S/FORCE

Kolekci allmountainů S/FORCE známe již z uplynulé sezóny, ale letos v ní dochází k mnoha změnám. Výkonné sportovní lyže se vyznačují většími šířkami pod botou, od nejužších 76 po nejširší 84 mm. Takřka všechny modely nesou svoji šířku již v označení, stejně jako jsou rozděleny i podle použité konstrukce na TI s titanalovou výztuhou a měkčí FX s osvědčenými lněnými vlákny ve špičce (crossover tip). Všechny S/FORCE pak disponují, na rozdíl od závodních modelů, mírným rockerem ve špičce, který znatelně usnadňuje zahájení oblouku na širších lyžích, ale také zcela novou špičkou Cross Over Tip. Ta se velmi dobře přizpůsobí jakémukoliv terénu, zůstává zcela bez vibrací a v neustálém kontaktu se sněhem. Chybět opět nemůže osvědčený Edge Amplifier, který napomáhá plynulému průhybu lyže pod vázáním, ale také přesnému hranění na tvrdším povrchu. Top model kolekce S/FORCE TI 80 PRO prošel i náročným redakčním testem a je to jedna z novinek na trhu, kterou byste rozhodně neměli opominout.