Na start paralelního slalomu se do kvalifikačních jízd postavili přední závodníci evropského snowboardingu - 57 jezdců mužské kategorie a 29 závodnic. Česká republika měla svá želízka v ohni – zejména velké naděje na úspěch byl předpovídán ostříleným snowboardistkám ze světových pohárů Kláře Koukalové a Zuzaně Vojtěchové. Závodní trať na sjezdovce Javor skrývala díky tvrdému zmrzlému povrchu nebezpečí a tak bylo v zápalu boje k vidění i několik pádů, které závodníky vyřadily z dalších bojů o postup do finálových jízd. Přítomní diváci pak mohli obdivovat odvahu a um jezdců, kteří mezi brankami bojovali mezi sebou i s neúprosným časem.

Nový obrázek

Českým mužům se dnes příliš nedařilo – nejlepší umístění – 4. místo – zajel Viktor Brůžek, na 6. místo dosáhl Josef Kuh. Vítězství si vybojoval Rakušan Andrea Laussegger před druhým Radoslavem Žídkem (SVK) a třetím Danielem Weissem (GER).

V kategorii ženy trať potrápila i naše favoritky – pádu se nevyhnula v semifinále celkově třetí Zuzana Vojtěchová: „Závod byl dobrej, nepodařil se mi ale podle představ, protože jsem chtěla zajet vítězství. Do Pece jezdím ráda a tak si snad v příštím závodě spravím chuť.“ Při finálové jízdě pak nevyšla šance na vítězství Kláře Koukalové: „Závod byl celkem pěkný, ale ve finále mi to nevyšlo, jak jsem chtěla. Snažila jsem se soupeřky držet a pokusila se ji zajet, ale jela jsem na hraně a dvakrát jsem spadla a pak jsem se pokoušela dohnat ztrátu...“. Vítězství se tak stalo kořistí Polky Malgorzaty Kukucz.

Závod pokračuje i v neděli 6.1., kdy se od 9:30 jede kvalifikace, z níž nejlepší postoupí do finále, které odstartuje ve 12:30.

Nový obrázek
Nový obrázek