Správné kompresní návleky (lýtkové, stehenní, pažní) nebo kompresní podkolenky nabízejí plynulou a vhodně ušitou kompresi, promyšlenou v rozložení tlaků a s propracovaným zakončením – tak aby tyto doplňky na těle dobře držely a neškrtily. Jen díky tomu dojde k vhodnému stlačení, a tedy zmenšení objemu stažené partie, díky čemuž:

  • Je podpořen rychlejší oběh krve a do svalových partií tak proudí více krve obohacené o kyslík, energii a živiny; současně krevní oběh odvede ze svalů více odpadních látek a metabolitů, čímž je oddalována svalová únava.
  • Zpevněním dojde ke vhodné stabilizaci svalů, čímž předcházíme zvýšeným rizikům poškození svalů.
  • Kompresí umožníte rychlejší návrat ke sportování po drobných svalových poraněních.
  • Stažením chráníte sval před vznikem drobným mikrotraumat z intenzivního zatížení.Kompresní návleky a podkolenky tak pomáhají se zvýšením výkonnosti a zlepšují i zdraví pohybového aparátu. Komprese má ale pozitivní efekt i před a po sportu nebo při dlouhém cestování či sezení.

Předpokladem naplnění všech uvedených benefitů komprese je, že sáhnete po kvalitním kompresním doplňku a správné velikosti. Zapomeňte na produkty, které nesou slovo kompresní jen v názvu. Ani elastické nebo funkční nerovná se kompresní. Sáhněte raději po kompresi od výrobců, kteří mají odborné zázemí i zkušenosti s kompresí a nabízí produkt přesně na míru vašim potřebám. Třeba u české značky ROYAL BAY si vyberete podle typu komprese (odstupňovaná, cílená, zdravotní) i velikosti daného svalu. Máte tak veškeré informace potřebné k výběru kompresní podkolenky nebo návleku přesně podle vašich sportovních a fyzických potřeb.

Co vybrat?

ROYAL BAY Relax

Kompresní podkolenky s odstupňovanou kompresí, která podporuje krevní oběh a fixuje lýtkový sval i Achillovu šlachu. Díky vysokému podílu bavlny se hodí pro dlouhodobé nošení jak na svahu, tak po skončení lyžování. Odstupňovaná komprese je totiž vhodná i pro zlepšení regenerace, což je hlavní benefit této řady. Podkolenky se navíc hodí i při dlouhém cestování, sezení nebo dlouhodobém stání na jednom místě.


ROYAL BAY Extreme

Kompresní lýtkové návleky s cílenou kompresí pro maximální podporu sportovního výkonu. Jejich komprese cílí na střed lýtkového svalu, kde je nejsilnější, aby co nejlépe zafixovala namáhanou partii. Sval je díky zpevnění chráněn před nežádoucími otřesy (což má za následek oddálení únavy a prevenci zranění) a zároveň je podporován krevní oběh pro rychlejší odplavení metabolitů a kyseliny mléčné. Tím je výrazně zmenšena bolestivost svalů při dlouhotrvajícím výkonu.


ROYAL BAY Therapy

Kompresní podkolenky s normovanou zdravotní kompresí pro lyžaře, kteří již mají problémy s křečovými žílami a pro které tak běžná komprese (cílená, odstupňovaná) není vhodná. Umožňují tak sportovat lépe všem, kteří chtějí zlepšit svou výkonnost, oddálit únavu a dopřát lýtkovým svalům kvalitnější regeneraci. Rozložení tlaků přesně odpovídá zdravotní normě a podkolenky Therapy jsou tak výjimečným produktem na trhu sportovní komprese.


ROYAL BAY Extreme

Kompresní stehenní návleky s cílenou kompresí zaměřenou na stehenní svaly – při lyžování velmi namáhanou partií. Jejich největším benefitem je omezení bolesti z únavy svalu a jeho rychlejší regenerace. Po celou dobu výkonu drží spolehlivě a pohodlně na svém místě díky širokému hornímu lemu, který je doplněn o zdravotní lem se silikonovými výběžky. Stehenní návleky se tak neshrnují a jsou příjemné na nošení i během dlouhého lyžování.NOVINKA

Kompresky Royal Bay Therapy PREMIUM

Česká značka kompresních doplňků rozšiřuje své portfolio kompresních podkolenek o model se zdravotní kompresí v silnější a zateplené variantě.

Nový model ROYAL BAY Therapy Premium nabízí benefity, na které jste v této řadě zvyklí – sportovní design v kombinaci se zdravotní kompresí 2. třídy vhodnou pro sportovce trpící křečovými žílami, pro které klasická komprese není vhodná. Zároveň ale přináší i nové vlastnosti – zesílený úplet se zatepleným chodidlem (plyšová pata, špička a spodní část). Therapy Premium se tak hodí v chladnějších podmínkách, nebo těm, kdo mají rádi pocit silnější ponožky v botě.

Kompresní podkolenky ROYAL BAY Therapy Premium využijí sportovci s žilními problémy i ti bez nich – vyhovovat totiž budou všem, kteří hledají kompresní podkolenky s lepším teplotním komfortem.

Kompresní podkolenky jsou jednou z mnoha oblastí, které se česká značka ROYAL BAY věnuje. Své mnohaleté zkušenosti v oblasti výroby a vývoje produktů s normovanou zdravotní kompresí přenáší do světa sportu i v kategorii kompresních návleků (lýtkové, stehenní, pažní), šortek, bandáží nebo sportovních ponožek. Značku ROYAL BAY zastupuje v Česku a na Slovensku společnost VITAR Sport.

Royal Bay Therapy Premium

www.RoyalBay.cz