Údolí Val di Fassa je srdcem Dolomit, kde ucítíte jejich pravý lyžařský tep, a to zvláště v největším areálu nad městečky Canazei a Campitello, kterými prochází trasa legendárního okruhu Sella Ronda. Jakmile se však vzdálíte z rušné hlavní trasy, objevíte mnohem klidnější, široké, převážně červené sjezdovky, které se rozléhají na horských loukých mezi masivy Sella, Sasso Lungo a Marmoladou.

San Martino di Castrozza je jedním z nejméně nápadných lyžařských středisek v oblasti Dolomiti Superski. Vydáte-li se tam do nejméně nápadného areálu Col Verde, který se rozkládá na zalesněném pahorku přímo nad městem, zažijete nejspíš nirvánu každého lyžaře – sjezdovky totiž budete mít prakticky sami pro sebe. Jsou tu sice jen dvě – páteřní modrá, do níž ve třetině trasy ústí o něco málo strmější červená varianta, ale na jejich „osamělost“ budete dlouho vzpomínat.

Skalní zuby a komíny dolomitské skupiny Pale di San Martino jsou kulisou hned několika lyžařských areálů. Takto se vyjímají z jižně orientovaných svahů Alpe Lusia nad střediskem Bellamonte, které se nachází mezi údolími Val di Fassa a Fiemme. Díky velmi mírnému sklonu jsou pláně nad Bellamonte protkané především modrými sjezdovkami, vyhledávanými méně zdatnými a rekreačními lyžaři.

V Madonně di Campiglio, jednom z nejraněji rozvinutých turistických a lyžařských středisek Alp, se nachází nejen ty nejexkluzivnější hotely Trentina, ale i sjezdovky a panoramata. Horské městečko totiž rámuje hradba Brentských Dolomit, která je tvořena skalními věžemi, komíny i štíty. Během lyžování je při tom máte bez ustání na očích. Mezi nejslavnější sjezdovky patří černý slalomák Canalone Miramonti, na kterém se jezdí Světový pohár, nebo černá trať Spinale Direttissima, jejíž závěrečný „padák“ Streif pokřtil legendární závodník Michael Schumacher. Nejoblíbenějšími tratěmi v Madonně jsou ale zřejmě mírné a panoramatické modré pod dvouapůltisícovým sedlem Passo Groste, které si drží zdaleka nejkvalitnější sníh dlouho do jara.

Lyžařský areál na hoře Alpe Cermis nad údolím Fiemme potěší milovníky dlouhých sjezdovek – z vrcholu až do údolí měří nejdelší trať 7,5 km při převýšení 1 400 m.

Kouzelný výhled na masiv Brenty se lyžařům v Pinzolu naskýtá při každé jízdě lanovkou na vrchol Doss del Sabion. Kromě přívětivých modrých a červených sjezdovek si užijí i nároční jezdci, pokud se spustí po černých sjezdovkách Grual Nera nebo Tulot.

Městečko Andalo na úpatí rodinného lyžařského areálu Paganella nabízí množství cenově dostupných hotelů i apartmánů.

Malé, nenápadné lyžařské středisko Pejo s termálními lázněmi v oblasti Val di Sole překvapí dlouhou a krajinově velkolepou sjezdovkou Val della Mite, která začíná ve 3 000 m n. m.

Ze zalesněného hřebene s vrcholky Monte Vigo a Monte Spolverino stékají převážně mírné sjezdovky ke střediskům Marilleva a Folgarida, která jsou tak oblíbeným místem ubytování pro rodiny s dětmi. Náročnější lyžaři odtud mohou vyrazit do sousední Madonny di Campiglio, která je s nimi propojená lanovkami a sjezdovkami.

Passo Tonale nabízí lyžařské terény ve všech výškových patrech – v pásmu lesa, na holých pláních i na ledovci Presena ve výšce 3 000 m n. m. Ledovec byl před několika lety zpřístupněn moderní kabinkovou lanovkou namísto dřívějších vleků. V nejvyšších partiích je široký ledovcový svah poměrně ostře skloněný.

Sjezdovky v oblasti Alpe Cimbra mezi Folgariou, Fiorentini a Lavarone se až na výjimky vyznačují přívětivým sklonem, a jsou tak vyhledávané rodinami nebo rekreačními lyžaři.