Využití principu kloubu k přesměrování sil nárazu

echnologie Spherical funguje na principu kloubu – skořepina přilby se skládá ze dvou „polokoulí“, které se po sobě pohybují jako kloub. Vnější skořepina může v případě nárazu rotovat okolo vnitřní skořepiny a tento vzájemný pohyb přesměrovává síly, které vznikají při nárazu, pryč od mozku. Jinak řečeno – dochází k redukci rotačních sil, které by jinak působily přímo na hlavu a na mozek.

Progressive Layering – využití různé hustoty tlumicích materiálů

Každá ze dvou polokoulí systému je vyrobena z absorpční pěny odlišné hustoty: ta blíže k hlavě je měkčí, připravená na menší nárazy, ta vnější je naopak tvrdší, připravená tlumit větší nárazy.

Giro Spherical – dokonalá integrace MIPS

Technologie Spherical je vlastně dokonalou integrací technologie MIPS do přilby. Vlastní klasická vložka MIPS už není potřeba. Vyhnete se tak nepříjemnému kontaktu plastové vrstvy MIPS na hlavě a zlepší se také odvětrání přilby.


Technologii Spherical najdete v sezóně 2021/22 ve čtyřech přilbách Giro:

GIRO Orbit Spherical

Pánská přilba s integrovaným zorníkem s technologií Vivid by Zeiss. Hybridní konstrukce in-mold a pevné skořepiny, nastavitelné a uzavíratelné odvětrání, nastavení obvodu ergonomickým kolečkem.
10 990 Kč


GIRO Grid Spherical

Pánská velmi lehká přilba s technologií Spherical. Regulovatelné a uzavíratelné odvětrání, regulace obvodu pomocí kolečka, 100% kompatibilita s brýlemi Giro.
5 999 Kč


GIRO Aria Spherical

Dámská přilba s integrovaným zorníkem s technologií Vivid by Zeiss. Hybridní konstrukce in-mold a pevné skořepiny, nastavitelné a uzavíratelné odvětrání, nastavení obvodu ergonomickým kolečkem.
10 990 Kč


GIRO Envi Spherical

Dámská velmi lehká přilba s technologií Spherical. Regulovatelné odvětrání, regulace obvodu, 100% kompatibilita s brýlemi Giro.
5 999 Kč


www.progresscycle.cz