Co je vlastně Expert Point?

ro nás je to známka kvality, která říká: „tady je specialista, který rozumí produktům Atomic, Salomon a lyžování obecně“.

A proč jste s tím vlastně začali?

S lyžemi a lyžáky je to vlastně stejné jako s pivem. Důležité je pivo mít nejenom kvalitně uvařené, ale i načepované. V hospodách se o to stará výčepní a v Expert Pointech zase jejich specialisté. My v Atomicu a Salomonu pak zajišťujeme, aby tito specialisté-prodavači měli všechny potřebné znalosti o našich produktech a takové dovednosti, aby mohli i nejnáročnějším lyžařům poskytnout skutečně top servis.

Co konkrétně na lyžaře v Expert Pointu čeká?

Jak už jsem říkal, v první řadě experti, které pravidelně školíme a kteří znají veškeré výhody, ale i rizika, zákoutí a nevýhody každých našich lyží a bot. Za druhé se zákazníci můžou těšit na komplexní technologii bootfittingu: To je rychlý způsob tepelného přizpůsobení lyžařských bot konkrétní noze zákazníka. Po bootfitingu už nehrozí žádné otlačeniny. Všechny obchody k tomuto účelu mají speciální pec a většina z nich i scanner chodidla.

Ale co lyže?

Samozřejmě v každém Expert Pointu najdete ty nejlepší kousky od Atomicu i Salomonu, a to i v segmentu lyží. Navíc zde pořídíte i limitované edice, výběrové modely, které jinde nenabízíme. Není to ale jen o těch nejlepších závodních lyžích pro lyžařské blázny, Expert Pointy nabízí i lyže vhodné pro všechny typy lyžařů od začátečníků, přes dámy až po freeridery.

Takže Expert Pointy jsou zaměřené pouze na sjezdové lyžování?

Kdepak. Sjezdové lyžování je sice základ, ale jak Atomic, tak Salomon posunuly hodně dopředu svůj skialpový program, a tak v Expert Pointech vyberete i kompletní skialpové vybavení. To samé platí samozřejmě i pro běžecké lyžování, kde jsou obě značky ikonami. A chceme jít dál.

Kam dál?

Víme, že být blízko zákazníkovi a poslouchat ho je klíč k úspěchu. Expert Pointy jsou v tomto nezastupitelné. V této sezóně chceme šlápnout ve velkém do testování. Ať si lyžaři sami udělají obrázek o našich produktech. Třeba s HARFASPORT Expert Pointem budeme dělat kurzy běžeckého lyžování propojené právě s testem běžeckých lyží a bot. Zde nám samozřejmě pomáhají i naši ambasadoři. V tomto případě trenéři a závodníci z Jabloneckého Ski Klubu, když situace dovolí.

Poslední zima byla pro sjezdové lyžování těžká. Jak vidíte tu další?

Máte pravdu. Lehké to nebylo. Ale zase nám to ukázalo, jak je důležité se nezaměřovat jen na jednu disciplínu. V rakouském Altenmarktu jsme se naplno soustředili na skialp a běžecké lyžování jako v žádné jiné sezóně předtím. A věřím, že to přinese své ovoce. Novinky už jsou na cestě.

No a co se týče sjezdového lyžování?

To se vrátí. Češi a Slováci se přeci nevzdají toho pocitu, kdy lyže prořízne lehce zmrzlý ranní manšestr.


Expert Pointy značek Atomic a Salomon najdete v Česku i na Slovensku

  • CZ SKI, Praha 3, Jana Želivského 2200
  • HARFASPORT, Praha 9, Českomoravská 184/41
  • MADEJA SPORT, Ostrava, 28. října 2125/224
  • HOPE SPORT, Brno, Skandinávská 128
  • WAVE SPORT, České Budějovice, Rudolfovská tř. 146/64
  • SPORT RYSY – S2000, Poprad – OC Storeland Poprad, Teplická cesta 5
  • INTERSPORT, Liptovský Mikuláš, Kamenné pole 4456/10
  • Najsport.sk, Bratislava, Galvaniho 2/A