O co jde? V devíti českých lyžařských střediscích a jednom slovenském skiareálu se na svém zimním putování zastaví lyžařský festival spojený s veřejným testováním nových modelů sjezdových lyží a dalšího vybavení – WINTERTEST. Přímo na svahu tak budete moci otestovat (nejen) novinky značek Kästle a Sporten a špičkové hole LEKI, ale také lyžařskou obuv italské klasiky Roxa a helmy a brýle od švédské ikony POC. A samozřejmě zdarma.

WINTERTEST představí zejména legendární značku lyží Kästle, která píše tradici již od roku 1924, kdy Anton Kästle vyrobil v rakouském Voararlbergu první pár lyží, které se zejména v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století staly ve Světových pohárech v alpském lyžování takřka nepřemožitelnými. Po krátké odmlce značky na přelomu tisíciletí jsou Kästle zpět a se svými top modely míří znovu do Světového poháru v alpském lyžování. Vyzkoušet tak budete moci kromě jiného třeba svěťákové slalomky KÄSTLE RX12 SL FACTORY FIS WC, jejichž veškerá technologická řešení směřují k maximální rychlosti a skvělé ovladatelnosti. K dispozici však bude samozřejmě kompletní sortiment Kästle včetně dámských modelů lyží.

Kästle pak budete moci porovnat s českou klasikou Sporten, jejíž historie výroby v Novém Městě na Moravě sahá snad ještě dále do minulosti než v případě proslulé rakouské značky.

Testování lyží budete moci spojit rovněž s lyžařskými holemi. K dispozici budou veškeré modely LEKI, Světového lídra v tomto lyžařském segmentu. Není náhodou, že většina předních závodníků Světového poháru v alpských disciplínách volí LEKI a jízdu s těmito holemi v ruce budete moci zažít také. Ostatně třeba systém Trigger S, který propojuje hůl přímo s lyžařskou rukavicí pomocí poutka integrovaného do rukavice, skutečně stojí za to. Zkuste hole, se kterými dobývá světové svahy Ester Ledecká!

WINTERTEST by nebyl kompletní bez lyžařské obuvi a ochranných prvků lyžařské výbavy. Obuv zastupuje italská klasika Roxa. Také přezkáče této ikonické italské značky bratrů Rosatů brázdí sjezdovky již pár desetiletí. Helmy a brýle pak budete moci vyzkoušet ze sortimentu švédského lídra POC, který nepotřebuje dalšího komentáře.

A co dál? K testování samozřejmě přibude spousta zábavy. Tu zajišťuje v letošní sezoně Evropa 2, která dorazí mimo jiné i se svým dětským programem.

WINTERTEST vypukne o víkendu 8.–9. 1. 2022 ve Ski Centru Říčky v Orlických horách a přes Bílou, Dolní Moravu, Herlíkovice, Nové Město na Moravě, Železnou Rudu, Klínovec, Tanvaldský Špičák a Ještěd doputuje až do slovenských Donoval, kde bude o víkendu 12.–13. 3. 2022 jeho ojedinělá pouť završena. Koukněte na www.wintertest.cz a přijďte si užít parádní lyžařský víkend spojený se spoustou testování a zábavy i vy.


www.wintertest.cz