Passo Tonale: Lyžování na ledovci

Největším lákadlem lyžařského střediska Passo Tonale je bezpochyby lyžování na ledovci Presena v nadmořské výšce 3 000 metrů. Na své si však přijdou i méně zdatní lyžaři, areál totiž disponuje lyžařskými terény všech obtížností, z nichž si vybere skutečně každý.

Je-li dostatek sněhu a máte-li trochu štěstí, dá se z Passo Tonale sjet na lyžích do nedalekého městečka Ponte di Legno. Obě střediska tvoří úctyhodný ubytovací komplex hotelů a rezidencí ležících v těsné blízkosti sjezdovek a vleků.

Zermatt: Vydejte se na Matterhorn

Švýcarský Zermatt patří k vyhlášeným lyžařským střediskům, kam by měl alespoň jednou za život zavítat každý správný lyžař. Areál je proslulý skvělými sněhovými podmínkami a dokonale upravenými svahy, hlavní atrakcí je však lyžování pod vrcholem Matterhornu.

Díky lanovce na Klein Matterhorn a vedlejšímu vleku se můžete dostat až do nadmořské výšky 3 900 metrů. Odtud se vám naskytne dechberoucí výhled na všechny čtyřtisícové vrcholy v okolí, mezi něž patří například Monte Rosa nebo Breithorn. Pokud se dolů rozhodnete dostat po vlastní ose, čeká vás 17 kilometrů dlouhý sjezd s převýšením téměř 2 300 metrů.

Zillertal: Přes 500 km sjezdovek

Tyrolské středisko Zillertal tvoří celkem čtyři lyžařská centra. Ta dohromady nabízejí přes 500 km sjezdovek v různých nadmořských výškách a celou řadu atrakcí a možností sportovního vyžití. Vyzkoušet můžete noční lyžování, běžecké tratě, na kterých můžete vyzkoušet běžky, túry na sněžnicích nebo bobovou dráhu Arena Coaster. A nebojte, na své si přijdou i děti – ty si užijí nejen lyžování, ale také bruslení nebo sedmikilometrovou sáňkařskou dráhu v Hainzenbergu.

Tip: V Zillertalu se vyplatí pořídit Superskipass, který vám umožní přístup na všechny sjezdovky a vleky.

Zkontrolujte své sjezdové lyže

Pokud se při první sněhové nadílce chystáte vyrazit na sjezdové lyže, ujistěte se, že vám stále dobře slouží. Nezapomeňte je před zimní sezónou navoskovat a v servisu si nechte obrousit hrany, bude se vám lépe najíždět do oblouků. A co když zjistíte, že potřebujete zbrusu nové lyže? Pak zavítejte na Heureku, kde na vás čeká široká nabídka toho nejlepšího z českých e-shopů.