Filozofie značky, která sama vznikla a dodnes sídlí v horách, konkrétně v italském Bormiu, je jednoduchá: nabízet takové produkty, aby se člověk mohl pohybovat v horách lehce a rychle. Zdá se to banální, ale když se důsledně rozhlédnete, co všechno je na horském oblečení možné zlepšit, zjistíte, že toho není málo.

Nejlepší a prověřené materiály

Valeria Conturi, která značku založila, dodnes lpí na tom, aby každý nový kus oděvu prošel při vývoji skrze její osobní kontrolu. Většinu produktů stále navrhuje sama, sama chodí na lyžích do hor nejen nasávat energii, ale hlavně na vlastní kůži poznávat taje použitých materiálů a jejich kombinací. Právě na materiály, jejich kvalitu a funkčnost, klade zásadní důraz – vybírá si ty dodavatele, kteří nedělají kompromisy v kvalitě a funkčnosti. Je s nimi navíc v úzkém kontaktu, zejména co se týče vývoje nových tkanin a jejich inovativních aplikací. Společně s nimi hledá nejfunkčnější verze – například ty s nejlepším poměrem hřejivost/hmotnost, jako naposledy s japonskou značkou Toray. Díky použití nového materiálu vznikla nejlehčí péřovka na světě, nadýchaná bunda s hmotností pouhých 175 gramů (při pánské velikosti S). Je to neuvěřitelný pocit, mít na sobě něco tak hřejivého, co ale ani na těle takřka necítíte. Pokud se dostanete do pražských Vršovic, zajděte si ji vyzkoušet do jejich nového shopu, uvidíte sami.

Dokonalý design

Na druhé straně kruhu dokonalosti stojí design. Ten zahrnuje nejen funkční střih, ale také estetický dojem. Střihy ladí Valeria 20 let, samozřejmě jimi cílí na štíhlejší postavy sportovců, kteří právě jsou jejími zákazníky. Často ale překvapí svým přesahem. „Přijde štíhlá dáma, vybere si kalhoty a ty jí přesně padnou. Pak přijde dáma tvarovanější, a kupodivu jí ty samé kalhoty také perfektně sedí,“ popisuje své zkušenosti český dovozce značky Ivo Šmíd.

Muži ocení specifickou funkčnost oděvů, třeba speciální kapsy u těch na skialp. Zejména ženy ale propadají při návštěvě značkové prodejny do extáze. Ty jemňoučké materiály, Valerií propracované střihy pro sportovní i volnočasové aktivity je nenechají klidnými. A co teprve design!

Grafický design vzniká taktéž pod supervizí Valerie, ale podílejí se na něm dnes už tři profesionální grafičky. Nejsou to absolventky oděvní školy, ale ryzí umělkyně. Jejich koncepty, vzory a fragmenty jejich grafik a obrazů pak Valeria aplikuje na nejvhodnější materiály. Výsledkem jsou unikátní a esteticky výrazné produkty, které vyvolávají emoce. Obvykle veskrze pozitivní.