Dnes Helly Hansen vyznává celostní, holistický přístup. Aby výroba dávala smysl, musí myslet na každý moment výrobního řetězce i užívání produktů. Od výroby materiálů přes šití a použití až po konec života každého kusu. Místo konzumního nahrazování okoukaného modelu novým tak cílí na kvalitu, díky které lze každý produkt využívat dlouhou dobu, a ani po ztrátě svého smyslu se není třeba bát, že by se staletí rozkládal jako součást ostrova odpadků kdesi uprostřed moří. Co by na to pak řekl kapitán Helly? Helly Hansen staví svůj citlivý přístup ke světu na čtyřech hlavních pilířích. 1: Jsou to materiály, které jsou vyrobeny šetrně k životnímu prostředí. 2: Oděvy z nich musí být šity pracovníky za férových podmínek. 3: Kvalita, díky které produkty vydrží co nejdéle a nemusí se brzy nahrazovat novými. 4: Snaha o využití oblečení, když už nejde nosit – tedy o jeho recyklaci.

Materiály a technologie

První pilíř zahrnuje zodpovědné využití vody, péči o zvířata, jejichž srst, peří nebo kůže se používá, tak aby žila v přívětivém prostředí plnohodnotný život. Zamezení použití chemických látek, které nejsou přírodního původu, stejně jako minimalizace použití plastů, s výjimkou těch recyklovaných.

Férová výroba

Textilní průmysl je po celém světě trochu pokřivený. Helly Hansen zařizuje výrobu tak, aby zaměstnancům byly dopřány férové podmínky, aby dodavatelé nemuseli snižovat ceny na úkor kvality a důstojnosti svých zaměstnanců a aby výroba probíhala v bezpečném prostředí i v zemích, kde je špatné sociální a zdravotní zázemí.


Mono material® je další počin značky Helly Hansen k tématu udržitelnost: Je vyroben výhradně z polyesteru, a to včetně izolace tvořené 100% recyklovaným materiálem. Celý kus oděvu tak můžete kompletně zrecyklovat


Životnost produktů

Záručním systémem a péčí o produkty, nasloucháním klientům a profesionálům, kteří vybavení Helly Hansen používají, se prodlužuje doba, po niž lze oblečení používat. Díky tomu, že dlouho vydrží, není potřeba zatěžovat planetu nadměrnou výrobou.

Nevyhodit, recyklovat

Snaha o maximální možnou udržitelnost a snížení zátěže životního prostředí je vždy zakončena likvidací hmoty. Recyklací dochází k jistému zmrtvýchvstání oblečení Helly Hansen – u izolačních materiálů je poměr těch recyklovaných 80 % s výjimkou vlny, u fleecových asi 70 %. A důležitý je i přístup uživatelů: recyklujte, nepotřebné věnujte nebo přeprodejte.


Membrána Lifa Infinity ProTM vykazuje skvělý poměr paropropustnosti a voděodolnosti, ale zároveň splňuje přísné ekologické požadavky: neobsahuje žádná chemická aditiva a vyrábí se energeticky úspornými postupy