Začněme ale popořádku. V údolí zima stále ještě nezačala (k datu 29.10.), nicméně svahy od výšky asi 1 400 m n m. byly koncem minulého týdne pokryty čerstvým popraškem sněhu. V nižších polohách tedy předtím pršelo. K vláčku na ledovec jsme první den dorazili asi v 10 hodin, což je poměrně pozdě, ale zato jsme se vyhnuli obligátnímu rannímu návalu.

Nový obrázek
Nahoře na nás čekala mlha, ale hlavně 30 cm čerstvého prašanu a (od loňska) nová 8kabina Mittelbergbahn. Rozhodně milé překvapení byl prašan, se kterým jsem nepočítal. Zvlášť vypečená byla levá strana sjezdovky 27, kde mezi tréninkovým prostorem pro závodníky a ledovcem ležel ladem asi 15 m pruh po kolena hlubokého sněhu nafoukaného z okolí. Sněžení se samozřejmě podepsalo na kvalitě sjezdovek, které byly od půlky dne hrbaté a sníh hnaný větrem bodal do tváře. Prostě parádní počasí pro ty, kteří se nechtějí mačkat v davu.

Druhý den jsme vyrazili dříve a náš oblíbený plácek jsme našli "zrecyklovaný" větrem a připravený k dalšímu použití. Po první jízdě všat byl kvůli větru přerušen provoz lanovek a kromě kotvy a přibližovací 6sedačky byla nejlepší atrakcí přeplněná restaurace.

Nový obrázek
Pokud je mi známo, teploty byly od naší návštěvy pod bodem mrazu, v současnosti je na Pitztalu 40 cm sněhu, teploty kolem -5 stupňů a polojasno. Podobně má být i během nadcházejícího víkendu.

Fotek tentokrát mnoho není, o to lépe jsme si však zajezdili...

Více info najdete na: www.pitztaler-gletscher.at

Nový obrázek