Resort Mölltaler Gletscher se nachází v pohoří Hohe Tauern a jeho nejvyšší bod je v nadmořské výšce 3 122 m. Vstupní branou do střediska je městečko Flattach nebo ještě výše vesnička Innefragant, do kterých to z Prahy dáte autem za necelých 7 hodin. Útulné penziony nabízející typickou rakouskou pohostinnost včetně místních specialit nezklamou a při večerním pivku bude radost vyprávět o zážitcích z kopce. Na ten se dostanete podzemní lanovkou Gletscher Express, která na téměř 5km trati překonává kilometrové převýšení v tunelu vysekaném do skály a byla v době vzniku světovým unikátem. Z mezistanice pokračujete dále kabinkovou lanovkou, která vás vyveze až na vrchol Eissee, kde lyžařské dobrodružství může začít. K dispozici máte v zimě 17 km sjezdovek různých obtížností ak tomu 7km freeridových terénů. Řeknete si, není to moc. Ano, Mölltaler Gletscher je parametry spíše kompaktní středisko, ale na druhé straně na jednom místě naleznete tolik lyžařských možností, že to v konečném důsledku budete vnímat jako benefit. Široké, komfortní sjezdovky na ledovci si budete užívat plnými doušky, a když budete na desáté jízdě lanovkou vzhůru pozornější, možná uslyšíte, jak si vaše carvingové lyže šeptají „eštěééééé“.

A co když na vás přijde při všech těch zážitcích pořádný hlad? Žádný stres, restaurace Eissee je přesně ten typ horského podniku, ve kterém kvůli prosklení a úžasným panoramatům 28 štítů v okolí bez sebemenších problémů zapomenete na typické domácí koláčky, štrúdl, tradiční schnitzel nebo voňavou kávu před sebou. Člověku, který ji naprojektoval, alespoň takto z dálky VELKÝ RESPEKT!! A propos jídlo. Je jasné, že na svahu člověku vyhládne – z poledního menu si tam vybere milovník řízků, hranolek i vegetarián. A k tomu, že vám na terase s epickými výhledy na okolní štíty bude chutnat, asi není třeba dodávat. Mimochodem, již ve vstupní hale restaurace vás zaujme galerie fotografií a odkazů od hvězd světového lyžování – Ivici Kosteliče, Tiny Maze, Felixe Neureuthera, Marie Riesch a mnoha dalších osobností bílého sportu. Není se co divit, díky kvalitním podmínkám je ledovec Mölltal oblíbeným místem přípravy lyžařských reprezentací z celé Evropy – pravidelně se tam připravují reprezentace Rakouska, Německa, Slovinska, Chorvatska, České republiky a také Slovenska.

Mimochodem, vydáte-li se z ledovce sjezdovkami dolů k mezistanici, připravte se nejen na výbornou lyžovačku, ale i malebné horské chaty s bílo-červenými okenicemi. Pokud byste nedejbože opět vyhládli, nebo vás děti jednoduše donutí, malou přestávkou jim určitě uděláte radost a urychlíte jejich návrat na lyže. A když už jsme u dětí – u mezistanice je k dispozici vlek pro nejmenší, na kterém se mohou vyřádit opravdu do sytosti. Co je pro rodiče mimořádně důležitá informace, hned vedle dětského vleku je kromě zázemí s obchodem a půjčovnou lyžařského vybavení k dispozici také après-ski Europa Bar.

Nejvýhodnější způsob, jak si užít lyžování ve středisku Mölltaler Gletscher, představuje sezónní skipas Šikovná sezónka PREMIUM. Důvodem je fakt, že provozovatel střediska – společnost TMR – jej zahrnula do nabídky své Šikovné sezónky PREMIUM, která zahrnuje lyžování v TOP střediscích na Slovensku (Jasná, Vysoké Tatry), ale také v Rakousku (Mölltaler Gletscher, Ankogel), v České republice (Špindlerův Mlýn) a v Polsku (Szczyrk). Ostatní lyžaři mohou využít nabídky denních skipasů online na www.gopass.travel.

DOBŘE VĚDĚT: V sousedním údolí nad městečkem Mallnitz se nachází menší lyžařské středisko Ankogel známé svými ikonickými lanovkami. Lyžařům nabízí v zimě 13 km sjezdovek a dalších 5 km tras pro freeride. Perfektní terény nad pásmem lesa jsou výborným zpestřením lyžování na sousedním ledovci Mölltal, s nímž má společný skipas. V Ankogelu si na své přijdou také rodiny s dětmi, které mohou jezdit v dětském klubu u údolní stanice lanovky.