Rodinný ráj: Annaberg

Lyžařský areál Annaberg (895-1 300 m n. m.) leží mezi pohádkovými lesy, mírnými i strmými sjezdovkami a nabízí téměř vše, co od lyžařské dovolené očekávají malí i velcí. Rodiny milující zimní sporty najdou uprostřed přírodního parku hostitele přátelské k rodinám, rozmanité sjezdovky a spoustu atrakcí pro děti.

Zimní radovánky na Annabergu

Šest lanovek a vleků otevírá 12,5 kilometru sjezdovek se zaručeným sněhem a "Anna Park", snowpark pro malé i velké, se svými sekcemi "Family", "FunCross" a "Waveride" rozbuší srdce lyžařů a snowboardistů.

Tip: Ideální základnou pro zimní dovolenou plnou zážitků je hotel JUFA hned vedle dolní stanice lanovky.


foto: Fred Lindmoser

Gemeindealpe Mitterbach

Nejkrásnější výhled, nejstrmější přírodní svah a nejchladnější snowpark v Dolním Rakousku: na Gemeindealpe (800-1 620 m n. m.) je mnoho důvodů, proč si užít den plný zážitků na lyžích. Na místní hoře Mitterbach nedaleko Mariazell si přijdou na své především ambiciózní milovníci zimních sportů, jako jsou fanoušci hlubokého sněhu a freestylisté.

Kde je svoboda doma

Pod vrcholem láká Freeride Area na vzrušující sjezdy hlubokým sněhem, freestylisté a snowboardisté si přijdou na své především ve Snowparku (s vlastním vlekem). Všestranný lyžařský zážitek doplňuje zábavná sjezdovka, rychlostní trať a výšková statistika.

Tip: Na Gemeindealpe se snadno dostanete i bez vlastního auta: Údolní stanice je vzdálená jen několik set metrů od železniční stanice Mariazellerbahn.


foto: Markus Leiminger

Bürgeralpe Mariazell

Přímo z centra města vyveze milovníky zimních sportů na místní horu Mariazell (851-1 267 m n. m.) zbrusu nový Bürgeralpe Express. Na vrcholu se nacházejí atraktivní sjezdovky pro náročné lyžaře i lehké svahy pro začátečníky.

Přímo u horní stanice nabízí Berggasthof občerstvení a kdo neodolá sladkému pokušení, měl by určitě ochutnat krupicový nákyp v chatě Edelweisshütte.

Tip: Na Bürgeralpe jsou vítanými hosty také na skialpech a na sněžnicích.


foto: Martin Fülöp

Mimo sjezdovky: Zimní radovánky v Mariazellerlandu

Alpský Mostviertel má v zimě co nabídnout i mimo sjezdovky. Zejména v Mariazellerlandu mají milovníci zimy mnoho příležitostí ponořit se do hluboce zasněžené krajiny.

Běh na lyžích

Pokud se považujete za vášnivého běžkaře, určitě byste měli objevit trasy v St.Aegyd am Neuwalde. S více než 80 km tratí je Nordic Centre největším a nejvšestrannějším areálem pro běžecké lyžování v Mostviertelu.

A dále: spolu s Annabergem, Lackenhofem, Puchenstubenem a Göstlingem-Hochreitem patří k nejlepším běžkařským oblastem v Dolním Rakousku. Běžkařská trasa Fadental-Schnittlermoos, která začíná u jezera Hubertussee, slibuje také mimořádný požitek z běžeckého lyžování.


foto: (c) Niederösterreich Werbung/ Kathrin Baumann

Sáňkování

Pokud dáváte přednost sáňkování, v Mariazell najdete ideální podmínky: 2,5 km dlouhá sáňkařská dráha na Bürgeralpe je ideální pro rychlé sjezdy s rodinou nebo přáteli - než vás Bürgeralpe Express pohodlně dopraví zpět na start. V Annabergu je kromě sáňkařské dráhy s pásovým dopravníkem u vleků Annaberg obzvláště oblíbený Tirolerkogel - zde se však stoupá pěšky (1,5 h) a je třeba si vzít vlastní sáňky.


Nejkrásnější zimní nabídky v Mostviertelu: www.mostviertel.at/…mni-dovolena