Sněžná říše Göstling-Hochkar

Zaručený sníh, nádherné panoramatické výhledy a spousta rozmanitosti: Pohoří Hochkar, které se nachází vysoko nad Göstlingem/Ybbsem ve výšce 1 380 až 1 800 m, láká jak rekreační lyžaře, tak rodiny a freeridery. Na 19 kilometrech sjezdovek si užijete lyžování všech stupňů obtížnosti, přičemž dětská karta je pro děti obzvláště výhodná. Další zajímavosti: Možnosti freeridu, SnowTrail "Route 99". Pokud si chcete po náročném dni na lyžích odpočinout od unavených lýtek, je pro vás Ybbstaler Solebad v Göstlingu tím pravým místem.


foto: NÖBBG, Alex Kaiser

Středisko zimních sportů Lackenhof-Ötscher

Vleky Ötscher, které se nacházejí v nadmořské výšce 810 až 1 437 m, nabízejí 19 kilometrů sjezdovek pro rodinné a vysokohorské lyžování na úpatí dominanty Mostviertel. Stejně jako na Hochkaru se i zde ubytování nachází v bezprostřední blízkosti lyžařského areálu a umožňuje pohodovou zimní dovolenou bez dlouhých vzdáleností. Na Hochkaru i na Ötscheru lyžují děti s kartou KidsCard (do věkové skupiny 2007-2016) a KidsCard mini (do věkové skupiny 2017) za mimořádně nízké ceny. Na Ötscheru jsou vítáni také milovníci skialpinismu - jak přes den, tak na týdenních skialpinistických večerech (úterý a pátek).


foto: (c) Niederösterreich Werbung/ Kathrin Baumann

Zimní radovánky mimo sjezdovky

Nadýchejte se zimního horského vzduchu, aniž byste se museli příliš namáhat: To je možné na túře na sněžnicích na Hüttenkogel v Lackenhof-Ötscher. Lanovka vás pohodlně vyveze k chatě Ötscherschutzhaus, odkud začíná krátký výstup na Hüttenkogel. Na vrcholu si můžete vychutnat nádherný panoramatický výhled z Gemeindealpe na úpatí Alp.

V Lackenhofu si můžete vybrat celkem ze tří různých tras. Zatímco ambiciózní běžkaři jsou v Lackenhofu am Ötscher díky více než 30 kilometrům tratí v dobrých rukou, znalci se do Göstling-Hochreitu vždy rádi vracejí: Běžkařské centrum se nachází na idylické náhorní plošině ve výšce 800 m n. m., boduje s rustikální lyžařskou stanicí Jausenstation Ablass (včetně půjčovny klasických lyží) a je oblíbené také pro zimní turistiku a bobování.


foto: (c) Niederösterreich Werbung/ Kathrin Baumann


Nejkrásnější zimní nabídky v Mostviertelu: www.mostviertel.at/…mni-dovolena