Už od 12. listopadu se lyžuje právě tady v horní části lanovky Planai (tříhodinový skipas za 25 eur), nebo o týden déle i nahoře na ledovci na Dachsteinu. Výzva v podobě možného přejezdu 4 zdejších vrcholů (Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm) této štýrské oblasti Schladmingské Taury na lyžích anebo na Black Quartet (čtyři epesní černé sjezdovky) je oblíbená u všech milovníků lyžování. Kompletní lyžařská mapa přímo zde ve Schladmingu obsahuje 46 lanovek a vleků a 79 sjezdovek o délce 230 kilometrů, rozšiřuje se i dál na celou oblast Ski Amadé (ta má 760 km).

Co může být víc než sjezdovky přímo pod okny

Takřka pod okny hotelu se tradičně konají závody Světového poháru, večerní slalom mužů světového poháru na Planai, se jede 25. ledna.

Zdejší hotel Falkensteiner připravuje na zimu výhodné balíčky, například za 5 strávených nocí, dostanete jednu navíc zdarma. Ke dvěma noclehům vás pozvou na romantickou jízdu saněmi, taženými koňmi. A taky dvoudenní vstupenku do běžeckých tratí i s balíčkem občerstvení Power pack v nedalekém Ramsau. Tam je připravena pravidelně i úvodní lekce pro začínající skialpinisty. Na Velikonoce k šestidennímu pobytu získáte skipas pro dítě do 15 let zdarma. V prvním novoročním týdnu rozšiřuje nabídku sportovních aktivit podvečerní apres-ski jóga přímo v hotelu, který se pyšní čtyřmi hvězdami a třídou Superior.

A večerní relax v intimním prostředí hotelového wellness

Ostatně cítit se v něm budete tak, jak hlásá heslo hned u vchodu: „Welcome home!“ Na první pohled zaujme jeho moderní architektura s alpskými akcenty z dílny známého studia Hohensinn Architectur, dřevěná fasáda, rozlehlé prosklené plochy s dokonalými výhledy i velkorysé terasy apartmánů. Nejluxusnější Dachstein suite zaujme krbem a koženým sofa, v Hochgolling suite najdete i efektně umístěnou vanu přímo uprostřed pokoje a taky privátní saunu. Relax ale užijí všichni hosté v rozlehlém Aquapura Spa (má 1 500 m2) s vnějším i vnitřním bazénem, vířivkami, dalšími saunami i fitness centrem a masérským zázemím.

Kompletní zážitek pak doplní vybraná kuchyně i nápoje ve zdejší restauraci Steirer. Tečku můžete napsat v útulném baru s pohledem na potemnělé strmé svahy za okny.

Pěšky dojdete z hotelu snadno i do malebného centra městečka. Další výhodou adresy Falkensteiner Schladming je snadná dopravní dostupnost. Město leží v nížině na hlavním tahu, přijet můžete snadno dokonce i autobusem nebo vlakem. A ještě se cestou zastavit na návštěvě mozartovského Salcburku. Rezervaci nebo bližší informace o hotelu získáte na mailové adrese: reservation.schladming@falkensteiner.com nebo na telefonu +43 50 99118013.

Zdaleka nejen lyžování nabízí horské okolí hotelu

Veškeré aktivity budou samozřejmě ovlivněny bezpečnostní situací. Aktuální požadavky pro návštěvníky Rakouska najdete na webu www.austria.info.

www.falkensteiner.com/en