Nové, lehké hodinky Suunto 5 Peak zajišťují dokonce až 100 hodin provozu baterie, ovládání hudby z úrovně zápěstí, rozšířené funkce navigace v terénu, a to vše za příznivou cenu. Zjistěte více a začněte své nové dobrodružství s Suunto 5 Peak — Adventure starts here!

V návaznosti na úspěch nedávno uvedeného modelu hodinek Suunto 9 Peak dnes Suunto představilo jejich sourozence, sportovní GPS hodinky Suunto 5 Peak, určené pro milovníky pohybu v přírodě, kteří hledají lehkého, kompaktního, odolného a spolehlivého partnera, který je bude provázet při dosahování jejich sportovních cílů, ale jehož koupě bude vyžadovat menší finanční investici.

Suunto 5 Peak

Suunto 5 Peak — co je nové?

Hodinky Suunto 5 Peak jsou evolucí staršího modelu Suunto 5. Nové hodinky jsou o 41 % lehčí než jejich předchůdce, jsou elegantnější díky absenci “GPS nosu” staršího modelu, nabízejí až 100hodinovou výdrž baterie, praktické ovládání hudby na hodinkách, automatickou aktualizaci softwaru vzduchem. Jsou navrženy v novém designovém jazyce Suunto a mají výběr snadno vyměnitelných řemínků pro individuální styl.

Tyto hodinky, hrdě vyráběné ve Finsku, vytvořili designéři společnosti Suunto v Helsinkách pro uživatele, kteří se aktivně pohybují v přírodě, chtějí prozkoumávat nové terény a chtějí bezpečně a s jistotou dosahovat svých osobních cílů. Ať už se jedná o běh, pěší turistiku, chůzi, jízdu na kole nebo trailový běh, funkce GPS navigace hodinek Suunto 5 Peak - včetně navigace “turn by turn” - zajišťují, že uživatelé mohou sledovat trasu tam i zpět bez obav, že sejdou z cesty nebo se ztratí. Alarm východu a západu slunce v hodinkách přesně informuje uživatele o tom, kolik denního světla mají k dispozici.

Z nejdůležitějších funkcí lze zmínit mimo jiné: inteligentní provozní režim baterie, více než 80 sportovních režimů, voděodolnost do 30 m, aktualizace „over the air“, nebo funkci umožňující analýzu úrovně stresu, doby regenerace a základních životních činností takových jako doba spánku, počet kroků nebo množství spálených kalorií.

Chytré hodinky Suunto

Suunto 5 Peak — vydejte se na cestu

Suunto 5 Peak je dokonalým společníkem během tréninků a terénních výprav.

Nezávisle na tom, jakou sportovní disciplínu si uživatel vybere, zda to bude běh, terénní výpravy, procházky nebo jízda na kole, hodinky Suunto budou podporovat a monitorovat každou fyzickou aktivitu. To všechno díky více než 80 sportovním režimům. Kromě toho, hodinky mají funkci alarmů východu a západu slunce, které umožní ještě lépe naplánovat každé dobrodružství v terénu.

Nové Suunto 5 Peak také nabízí celou škálou navigačních funkcí, ze kterých lze zmínit navigaci GPS s funkcí „turn by turn“, která je skvělou podporou během putování. Díky aktuálním zprávám v hodinkách o blížících se zatáčkách se nikdy neodkloníte z cesty a můžete se soustředit na obdiv krajiny a na dosažení stanoveného cíle.

Kromě toho ve spojení s aplikací Suunto a tam dostupnými mapami „heatmaps“ v 3D mohou uživatelé snadno objevovat oblíbené trasy, plánovat vlastní, přenášet je do hodinek a následovat je.

Suunto 5 Peak — přizpůsobené vašim potřebám

Suunto 5 Peak nabízí minimalistický a nadčasový design. Navíc v nabídce značky je dostupný široký výběr snadno vyměnitelných pásků a doplňků, které lze přizpůsobit individuálnímu stylu. Kromě toho vždy nejnovější software hodinek garantuje aktualizace „Over the air“ pomocí aplikace Suunto.

Společně se Suunto 5 Peak bude každá aktivita pod stálou kontrolou, a každý trénink bude ještě efektivnější. Navíc, díky možnosti ovládání hudby z úrovně hodinek si může každý zpříjemnit cestu oblíbenými skladbami. Speciální seznamy skladeb pro různé příležitosti lze také nalézt na platformě Spotify na kanálech — Suunto a Suunto Česko.

Heikki Norta, prezident společnosti Suunto, věří, že nové a pohodlné hodinky budou tvrdě konkurovat ve svém segmentu trhu: „Nepochybuji o tom, že hodinky Suunto 5 Peak budou mít vzhledem ke své ultralehké hmotnosti a elegantnímu designu, bohaté funkční výbavě v kombinaci s dostupnou cenou velmi dobré předpoklady,“ řekl Norta. „Toho jsme chtěli dosáhnout, když jsme se posadili k práci na návrhu těchto hodinek, a věřím, že spotřebitelé budou souhlasit, že jsme nešlápli vedle. S těmito hodinkami budou připraveni na další dobrodružství.“

Vydejte se na cestu — Adventure starts here.


O firmě: Značka Suunto je něčím víc než jen výrobcem sportovních hodinek. Tato značka v sobě spojuje nadšení milovníků neobvyklých zážitků, dlouhou tradici, finský design a spolehlivost. Všechno to začalo před více než 80 lety, když finský inženýr a orientační běžec Tuomas Vohlonen získal patent na kompas vyplněný kapalinou, s přesnější a stabilnější střelkou než byly ty, které se dosud používaly.

Díky tomuto vynálezu firma Suunto od roku 1936 bezchybně navigovala nejen sportovce a cestovatele, ale také vojáky a námořníky. Dnes sází na trvalý vývoj a inovace zaváděné jejími návrháři. Výsledkem její práce jsou další a další modely outdoorových hodinek, které používají jak profesionální, tak amatérští sportovci a milovníci pohybu.