1. Přístupnost

Středisko Innsbruck Muttereralm se nachází v srdci Tyrolska, 8 km od Innsbrucku, odkud se do Mutters dostanete třeba tramvají Stubaitalbahn z centra Innsbrucku. Autem to z Prahy trvá asi 6 hodin.

2. Jednoduché a přímočaré

Muttereralm není žádné bludiště, ale přehledné středisko, které díky sjezdovkám a lanovkám spojuje obce Mutters a Gotzens. Lanovka z Mutters vás vyveze do výšky 1 608 metrů k horské restauraci Mutterer Alm, odkud vede čtyřsedačkovou lanovkou na nejvyšší bod střediska – pod Pfriemesköpfl (1 804 m). Tam končí i druhá páteřní lanovka z Gotzens, která společně s uvedenými obslouží všechny sjezdovky střediska.

3. Tajná olympijská rezerva

Na 16 kilometrech lyžařských tratí najdete pestrou směs sjezdovek pro rodiny i náročné lyžaře. Slalomovou sjezdovku Pfriemesköpfl si oblíbily lyžařské týmy z celého světa. Nejdelší trať, Götzner, dlouhá více než 4 kilometry a s převýšením 850 m, byla rezervní tratí pro sjezd žen během olympijských her v Innsbrucku a je považována za jednu z nejkrásnějších lesních sjezdovek v Rakousku.

4. Pohledy, pohledy, pohledy…

Znáte ten pocit, když přijdete na místo s úžasným výhledem a chcete jen stát a kochat se jím jako Rudolf Hrušínský v kultovní komedii Vesničko má středisková? Přesně tak se budete cítit na horní stanici lanovky Muttereralmbahn.

5. Dobré jídlo, dobré nápoje

Terasa horské restaurace u horní stanice lanovky Muttereralmbahn nabízí nejen výhledy, ale také poctivou domácí kuchyni. Ikonickou stavbou, která nechybí na fotografiích z lyžování v Mutters, je také panoramatická kavárna na vrcholu Pfriemesköpfl. Iglú s prosklenými stěnami, známé také jako SIGLU, nabízí posezení na 360° panoramatické terase a výhled na Pfriemesköpfl, Nockspitze, Pfriemeswand a údolí.

6. Lyžařské školy pro malé i velké

Dětský park se nachází přímo u horní stanice lanovky Muttereralmbahn. Hned vedle vleku Almboden je pás pro nejmenší, skvělá věc je Pohádkový les v lyžařské škole, díky kterému budou malé děti dělat své první krůčky na lyžích s radostí a bez stresu. Hned dvě lyžařské školy jsou připraveny pečovat o děti již od 2 let, dospělé pak vedle lyžování nebo snowboardingu pomohou seznámit se také se skitouringem nebo s výlety na sněžnicích.

7. Gopass působí také v Tyrolsku

Gopass funguje ve Špindlerově Mlýně, ve Skiareálu Ještěd i v Mutteralmu. Majitelé celosezónního skipasu Šikovná sezónka PREMIUM si mohou v Mutteralmu neomezeně užívat lyžování, stejně jako ve slovenské Jasné, Vysokých Tatrách, v polském Szczyrku a ve dvou dalších rakouských střediscích – Mölltaler Gletscher a Ankogel v Korutanech. Gopass nabízí také předprodej za flexibilní ceny – čím dříve si ho koupíte, tím levnější bude. Muttereralm je také součástí několika regionálních pasů, Freizeitticket Tirol, Snow Card Tirol a dalších.


Více na:

www.muttereralm.at