Svým projektem Maják oslovuje FMTG především aktivní rodiny a stanovuje nové standardy pro budoucnost hotelové skupiny. Pětihvězdičkový Falkensteiner Hotel Montafon na zážitkové hoře Golm, a tedy uprostřed prvního rakouského lyžařského střediska s neutrálními emisemi CO2, klade jasný důraz na obnovitelné zdroje energie, ochranu životního prostředí a udržitelný cestovní ruch, a to jak ve strukturální a provozní oblasti, tak i v oblasti zábavy.

Koncept, který inspiruje i lyžařskou hvězdu Beata Feuze. Toho se společnosti FMTG podařilo získat jako referenci pro nový hotel v Montafonu. Bude přítomen na vybraných akcích ve Falkensteiner Hotelu Montafon a udělá si čas na hosty, kteří se s ním zde mohou v uvolněné atmosféře seznámit. Kromě toho bude jako ambasador reprezentovat značku Falkensteiner a pomáhat s její propagací.

Falkensteiner je silná značka - v Rakousku značka cestovního ruchu s nejvyšší důvěrou. Naše filozofie "Vítejte doma!" se táhne celou společností již 65 let. Když pracujeme s referencemi, musí nám opravdu vyhovovat. A to Beat splňuje. Inspiruje lidi, je zastáncem aktivního života, je rodinný typ a přináší pohodový přízemní přístup. To z něj dělá toho správného ambasadora značky Falkensteiner a dodává naší značce něco navíc," říká Michaeler o spolupráci se švýcarskou lyžařskou hvězdou.

Na spolupráci s rakouskou rodinnou firmou se těší i Beat: "Na novém projektu Falkensteiner se mi líbí především to, že umně spojuje akci, rodinu a přírodu. Jako rodinný typ chci svým dětem nabídnout dovolenou v nedotčené přírodě a co nejvíce zábavy. Pokud se pak navíc hrou učí a seznamují se s důležitými tématy, je to skvělý doplněk společné dovolené," říká Beat Feuz o hotelu Falkensteiner Montafon.

Ecotainment a aktivní zábava

Klíčovým slovem tohoto doplňku je ekozábava. Ve spolupráci s největším poskytovatelem energetických služeb ve Vorarlbersku, společností illwerken vkw, vyvinula společnost Falkensteiner vlastní koncept Falky Rangers pro různé věkové skupiny, jehož cílem je seznámit děti s tím, jak se správně chovat k přírodě a jak rozpoznávat biologické ekosystémy a druhy.

Přírodní vědy však hravou formou přibližují také kreativní, sportovní a MINT dílny. V laboratoři čekají na mladé badatele vzrušující pokusy s výrobou energie pomocí vodní síly. Ty ilustrují také exkurze po elektrárně a k přehradě. Upcycling si mohou vyzkoušet díky zábavě na skluzavce skrze recyklované vodovodní potrubí. V létě na celou rodinu čeká mnoho zážitků - od výzkumné stezky Golmi až po trekking s lamami a mnoho dalšího. Zajímavá místa, dobře značené turistické stezky a cyklotrasy (půjčovna v hotelu) se nacházejí v bezprostřední blízkosti rodinného ekocentra. V neposlední řadě vás na green láká krásné 9jamkové golfové hřiště vzdálené pouhých 10 minut jízdy autem od hotelu.

A pro ty, kteří chtějí jít ve stopách Beata Feuze a stát se také prvními, je v zimě dostatek prostoru k tréninku na 44 kilometrech perfektně upravených sjezdovek. Pro ty, kteří netouží po kariéře závodníka, je tu spousta akcí a zábavy i mimo sjezdovky.

Green Rates (Zelené ceny)

Společnost Falkensteiner již nyní nabízí možnost rezervovat si Green Rates (zelené tarify) a přispět tak k podnikání šetrnému k životnímu prostředí a zdrojům. Green Rate zahrnuje 5% slevu na rezervaci, bezplatnou dopravu z/na nádraží a výměnu ložního prádla a ručníků a také pokojovou službu každé 3 dny. Tato nabídka se setkává s velkým ohlasem - již 30 % všech včasných rezervací tvoří Green Rate.

"S naším hotelem Falkensteiner Montafon se posouváme o krok dál do budoucnosti cestovního ruchu. Společně s naším partnerem, společností Vorarlberger Illwerke, která je osvědčeným výrobcem energie z obnovitelných zdrojů, jsme vyvinuli koncept, s nímž nabízíme našim hostům nádherné zážitky z dovolené ve snové přírodní krajině a plníme naši odpovědnost za šetrné hospodaření se zdroji a provozování udržitelného cestovního ruchu," říká Michaeler.


Jednu noc pro dva dospělé a dvě děti včetně tříčtvrteční stravy ve dvoulůžkovém pokoji deluxe na 43 metrech čtverečních si můžete rezervovat od 505 eur. Rezervace lze provést na telefonním čísle +43 5556 20888 nebo na adrese montafon@reservations.falkensteiner.com. Další informace najdete na www.falkensteiner.com/hotel-montafon.

Videoprodukce s Beat Feuz proběhla ve spolupráci se společnostmi stoff Werbeagentur GmbH a ART-MEDIA.

Falkensteiner Michaeler Tourism Group AG je jednou z předních soukromých společností v oblasti cestovního ruchu v sedmi evropských zemích. Pod svou hlavičkou sdružuje divize Falkensteiner Hotels & Residences s aktuálně 27 čtyř- a pětihvězdičkovými hotely, 3 apartmánovými komplexy a prémiovým kempem, FMTG Development, FMTG Invest a poradenskou společnost v oblasti cestovního ruchu Michaeler & Partner.