Titulní foto: Marco Odermatt jezdí v modrých botách, tato zlatá je památeční a nese seznam jeho hlavních úspěchů sezóny, což jsou olympijské vítězství v obřím slalomu a zejména zisk velkého křišťálového glóbu.Loňská závodní sezona byla pro Salomon přelomová. Vrátila totiž značku definitivně na vrchol světového závodního lyžování. Marta Bassino zvítězila v celkovém hodnocení obřího slalomu, Marco Odermatt v botách Salomon je držitelem velkého křišťálového globu za celkové vítězství ve Světovém poháru. A modrý tým se pro nadcházející sezonu rozrostl o taková jména, jako jsou Alice Robinson, Michelle Gisin nebo Mathieu Faivre. Stejně, jako se rozrostla nová kolekce lyží určená pro sportovní lyžaře a experty.

Lyže S/RACE v novém

Kolekci závodních a sportovních lyží S/RACE vévodí modely označené PRIME. Ty jsou určeny spíše pro bývalé závodníky nebo účastníky závodů Masters. Pro sportovní lyžaře s velkými ambicemi jsou určeny modely s označením PRO se závodní slalomkou SL a více vykrojenou obřačkou GS. Obě mají závodní konstrukci i desku a od opravdových závodních lyží se liší pouze sílou titanalových výztuh.


Salomon S RACE GS-12 X12-TL

Pro experty, instruktory lyžování a milovníky rychlých oblouků je tu řada S/RACE 12 a 10. A ta nás vlastně zajímá nejvíce. Čtyři modely pokrývají široké spektrum sportovních lyžařů, ať už preferují krátké slalomové, nebo delší obřákové oblouky. Slalomky a obřačky s „12“ na konci mají tvrdší jádro z jasanu a dvě titanalové výztuhy o síle 0,6 a 0,4 mm. Odladěné modely, které mají na konci svého jména číslici 10, se pak liší pouze měkčím jádrem z topolu. Shodná je ale pro všechny unikátní technologie Blade. Horní vrstva titanalu je před a za vázáním vyplněna částečně polymerem, který pozitivně ovlivňuje průhyb lyží a usnadňuje tak vedení celého oblouku po hraně. Zní to příliš školeně? Ano, ale funguje to výborně. Lyže se opravdu prohýbají mnohem snáz a carvingové oblouky tak udržíte i na mnohem prudším svahu než dřív. Zároveň se však podařilo zachovat výbornou tuhost lyží ve zkrutu, takže lyžovat můžete i na úplně ledové sjezdovce.


Salomon S RACE SL-12 X12-TL

S/PRO s novým skeletem Alpha

Kolekce sportovních bot S/PRO není u Salomonu žádnou novinkou. Ale letos k nim přibyla zcela nová řada označená S/PRO Alpha. Nabízí čtyři modely pro ženy ve flexích 80–110 a pět modelů pro muže, začínajících flex indexem 100 a končících nejvyšším modelem v tradiční modré S/PRO Alpha 130, který jako jediný z celé řady není vybaven podrážkou Grip Walk a od prvního pohledu odkazuje k závodním lyžím S/RACE. Všechny modely Alpha mají sportovní šířku 98, kterou lze individuálním tvarováním skeletu za pomoci rychlé technologie Custom Shell HD rozšířit až na konečných 104 mm. Pro všechny modely Alpha je však společná nová technologie 3D Instep Shell. Nový skelet přináší hned tři benefity: tenčí plast v oblasti nártu v kombinaci s ojedinělým umístěním druhé přezky přináší kromě velmi snadného nástupu do bot také mnohem menší tlak na nárt a unikátní přezka zároveň zajišťuje mnohem lepší usazení celé nohy v oblasti paty.