14.3.2008

Do zítřejší kvalifikace na Quicksilver Snowjam se přihlásilo 50 mužů a 10 žen. Registrace byla ale prodloužena do zítřejších dopoledních hodin. Jezdci se mohou hlásit až do desáté hodiny, proto organizátoři očekávají, že konečný počet riderů, kteří nastoupí do kvalifikace bude ještě vyšší. Kvůli onemocnění nakonec do Pece pod Sněžkou nedorazil Rudi Kröll, a tak ho mezi pozvanými jezdci nahradí rakouský rider Marc Swoboda.

Počasí průběh závodu opět komplikuje. Včera měly v Peci pod Sněžkou, začít tréninky, ale přišla prudká vichřice a tak musel být zrušen dnešní trénink. „Je to samozřejmě nepříjemná věc, ale skákat v tomhle větru by bylo nebezpečné. Samotných závodů se to nedotkne, jen jsem trochu upravili zítřejší program. Před každým kvalifikačním heatem bude hodinu a půl dlouhý trénink, jinak bude vše probíhat podle plánu,“ řekl ke včerejší situaci zástupce spolupořádající Asociace Českého snowboardingu Jaroslav Boček.

13.3.2008

Jednou z největších hvězd letošního Quiksilver Snowjamu bude určitě vítěz Snowjamu 2006 Rudi Kröll. Z dalších skvělých jezdců se můžeme těšit na parťáka Martina Černíka z freeridového sjíždění na Aljašce Emerica Fronta, finalistu Air&Style Dariuse Heritshiana ze Švýcarska nebo nejlepšího slovenského freestyle snowboardistu Matúše Hubku. Kvůli zranění bohužel musel svůj start zrušit Nor Fredy Austbo, který si při snowboardovém závodě v USA poranil vazy v koleni. „Je to škoda, že zrovna Fredy vypadl ze startovní listiny, byl jedním z favoritů. Úrazy bohužel nejsou ve snowboardingu ničím neobvyklým. Kvůli Fredyho neúčasti jsem se rozhodl snížit počet pozvaných jezdců na osm, čímž se zvětší šance na postup jezdcům z kvalifikace,“ říká nejlepší český freestyle snowboardista a hlavní organizátor akce Martin Černík.

K osmičce pozvaných jezdců, kteří jsou nasazení přímo do semifinále se připojí první dva nejlepší jezdci ze série O2 4x4 Českého poháru a dalších deset riderů, kteří projdou páteční kvalifikací. „Přes webové stránky se nám přihlásilo přes šedesát jezdců z celé Evropy, takže už v pátek čekám ten nejlepší freestyle snowboarding, který je možné na českých horách vidět,“ říká nejlepší český freestyle snowboardista a hlavní organizátor akce Martin Černík. Šedesátka riderů se tedy popere o deset postupových míst.

Quiksilver Snowjam 2008 s celkovou dotací prize money 12 000 eur odstartuje už ve čtvrtek volnými tréninky a foto session. Závod jako takový začne páteční kvalifikací v 11 hodin, která se pojede na 2 heaty. Start semifinále je pak naplánován na sobotní poledne. Samotné finále, kterého se zúčastní deset nejlepších, je na programu hned po koncertu kapely Wohnout. Pojede se od 20 hodin za umělého osvětlení stejně jako před dvěma lety.

Hlavní shaper Nicolas Marduel ze Švýcarska říká: „ Letošní zima není úplně ideální, a to nejen tady v Česku, ale po celé Evropě. Díky současné sněhové situaci se závod pojede na jednom skoku, který ovšem bude mít slušné parametry. Jezdci budou své triky předvádět ve výšce 9 metrů a budou lítat až 25 metrů. Takovéto skoky jsou v Evropě k vidění jen při největších snowboardových akcích. Díky maximální podpoře místního resortu bude trať pro Quiksilver Snowjam připravena skvěle.“

Organizátoři Quiksilver Snowjamu nezapomněli ani na něžné pohlaví, které bude mít svůj vlastní contest. Roxy Jam s celkovou dotací 2000 eur odstartuje v sobotu v 9 hodin ráno, a tak se bude už před semifinále Quiksilver Snowjamu rozhodně na co dívat. Vítězka tříhvězdičkového TTR Roxy Jamu si kromě prize money navíc odnese i oficiální pozvánku na jeden z největších světových závodů freestyle snowboardingu Roxy Chicken Jam, který se uskuteční v americkém Mammoth Mountain.

Všichni, kteří navštívili Snowjam 2006 vědí, že největší freestyle snowboardový závod v Česku není jen o závodění, ale i o zábavě. I tentokrát čeká na návštěvníky obrovské množství doprovodného programu. Už v pátek se mohou návštěvníci těšit na hip-hopovou párty, kde vystoupí nejlepší slovenští interpreti VEC, Zverina  a Jazzy. Těsně po sobotním vyhlášení celkových vítězů, které je naplánováno na 22. hodinu večer, se návštěvníci mohou těšit na mejdan v párty stanu, který zahájí kapela Airfare, po nich zahrají headlineři Monkey Business,  a do ranních hodin pak bude hrát Ladida a DJ Robot.

Pro návštěvníky Quiksilver Snowjamu bude navíc přistaven autobus společnosti Eurolines, který je v sobotu pohodlně dopraví z Prahy až do místa konání, tak aby stihli semifinálové jízdy (odjezd v 9 hod. z Černého Mostu). Po závěrečné afterparty (odjezd cca ve 2 hod. ráno) pak odveze všechny návštěvníky zpět do hlavního města. Vzhledem k tomu, že je kapacita speciálního busu limitovaná, je nutná rezervace místa. Bonusem bude přepravení snowboardů zdarma.

Více informací na www.snowjam.cz

Nový obrázek