Suunto s hrdostí představuje Suunto 9 Peak Pro, multisportovní GPS hodinky ručně vyráběné ve Finsku za použití 100% obnovitelné energie, a zároveň první hodinky Suunto, u nichž byla vypočtena a následně plně kompenzována uhlíková stopa pomocí ověřených uhlíkových jednotek (Verified Carbon Units)*. Za celou dobu své životnosti vytvoří pouhých 7,5 kg CO2, což odpovídá ujetým 44 km autem na fosilní paliva.

Jako vždy u hodinek Suunto víte, že můžete očekávat robustní odolnost, ale co třeba i eleganci? Hodinky Suunto 9 Peak Pro nabízejí obojí. Navazují na oceňovaný design hodinek Suunto 9 Peak, jsou extrémně odolné, a přitom jedny z nejtenčích (10,8 mm) a nejlehčích sportovních GPS hodinek ve své třídě. Všude splynou s okolím, hodí se na menší zápěstí a poradí si s jakýmkoli prostředím.

Suunto 9 Peak Pro jsou navrženy tak, aby měly dlouhou životnost a byly opravitelné, čímž se minimalizuje množství odpadu a dopad na životní prostředí. Hodinky Suunto jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů a při zkoušení jejich odolnosti byly použity veškeré možné faktory – led, písek, pády a nárazy, tlak nebo dokonce i sůl. Testovali je sportovci po celém světě a hodinky splňují vojenské standardy odolnosti*. Noste je při výstupu na Everest, pomocí nového režimu šnorchlování sledujte svou hloubku, zaznamenávejte své cesty do práce na kole a zjistěte, kolik jste ušetřili emisí CO2, nebo je kombinujte s neformálně elegantním oblečením a vyrazte na večeři. Mimořádně elegantní, mimořádně všestranné.

„Suunto 9 Peak Pro byly navrženy s novou, výkonnější architekturou čipové sady, která posouvá výkon na novou úroveň a zároveň má nejlepší výdrž baterie ve své třídě ve srovnání s podobně velkými produkty na trhu,“ říká ředitel produktového managementu Sami Männistö. „Nové uživatelské rozhraní s většími ikonami a číslicemi, stejně jako použití bílých a barevných prvků na pozadí, usnadňuje ovládání a čitelnost hodinek při sportu, což umožňuje sportovním nadšencům lépe se soustředit na to, co jim jde nejlépe.“

Suunto 9 Peak Pro momentálně nabízejí nejlepší výdrž baterie ze všech hodinek Suunto, a to ve třech režimech provozu baterie: Performance, Endurance a Tour. Baterie vydrží 21 dní při každodenním používání, než vyžaduje další nabití, 40 h v režimu Performance, 70 h v režimu Endurance a 300 h v režimu Tour . Suunto 9 Peak Pro lze připojit až ke čtyřem satelitním systémům (GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU) a až k 32 jednotlivým satelitům současně. Výsledkem je vyšší přesnost při cvičení v podmínkách, které jsou náročné pro systém GPS, například pod vysokými budovami nebo v hlubokých horských údolích.

Klíčové vlastnosti Suunto 9 Peak Pro:

 • Ultra tenké: 10,8 mm (bez HR vypoulení). Velikost displeje : 1,2".
 • Hmotnost: titanový model 55 g, ocelový model 64 g.
 • GPS hodinky s nejnižší uhlíkovou stopou na trhu: celkové emise CO2 během životního cyklu činí pouze 7,5 kg.
 • Plná uhlíková kompenzace v rámci projektu zalesňování pomocí ověřených uhlíkových jednotek (Verified Carbon Units) (*potvrzena mezinárodním ověřovacím programem zajišťujícím kvalitu projektů kompenzace uhlíkových emisí) prostřednictvím Tree-Nation
 • Testovány podle nejvyššího vojenského standardu odolnosti (*MIL-STD-810H). Seznam testů najdete na Suunto.materi­albank.net
 • Sledování denní aktivity: kroky, tepová frekvence, spánek, kalorie, stres a další.
 • Extrémně rychlé nabíjení: 100 % baterie za 1 hodinu nebo 10 hodin tréninku po 10 minutách nabíjení.
 • Barometrický senzor
 • Aktualizace softwaru vzduchem (OTA)
 • Vyrobeny ze safírového skla, nerezové oceli a u dvou modelů s použitím titanu 5. třídy.
 • Vodotěsnost až do -100 m
 • Nový šnorchlovácí režim, který sleduje údaje o aktivitě až do -10 m
 • Na výběr je 97 sportovních režimů + možnost vytvořit si vlastní režimy

V kombinaci s aplikací Suunto a velkým množstvím partnerských služeb nabízí Suunto 9 Peak Pro uživatelům nepřeberné množství možností vyhledávání trasy, navigaci turn-by-turn a pokročilé tréninkové nástroje. Objevování a vytváření tras je snadné díky heatmapám, 3D mapám a mapám povrchu silnic v aplikaci Suunto.

Novinkou v aplikaci Suunto, která je nyní kompatibilní s tablety iPad a Android, je také možnost uživatelem dopředu si sestavit tréninkový plán a následně během tréninku se jím řídit v reálném čase. Dále pak nová vrstva lavinových map, která označuje oblasti lavinového nebezpečí, a usnadňuje tak plánování bezpečných vysokohorských výletů. A po návratu z dobrodružství mohou uživatelé sdílet svůj výlet s přáteli a rodinou v podobě 3D animace.

Suunto 9 Peak Pro budou k dispozici v šesti různých verzích, čtyři modely vyrobené z nerezové oceli (12 289 Kč / 499 €) a dva modely vyrobené z titanu (15 479 Kč / 629 €). Dostupný bude široký výběr řemínků s příslušenstvím, což umožní odrážet množství osobních stylů. Hodinky budou na vybraných trzích k dostupné k předobjednávkám od 11. října a k zakoupení od 25. října 2022.