Lyžování je krásný sport, který zlepšuje fyzickou i psychickou kondici člověka. Pohyb v zimní přírodě podporuje imunitní systém, kosti a klouby, upravuje dýchání a trávení a prospívá tak celkovému zdraví. Regeneruje celé tělo a významně prospívá tělesnému i duševnímu zdraví. Žádný lyžař se na svahu neobejde bez kvalitní sportovní výstroje a vhodného sportovního oblečení. V zimním období je dobré nepodcenit tři funkční vrstvy oblečení. První vrstvu tvoří spodní prádlo, druhá vrstva je tepelně izolační a třetí vrstva vytváří tělu záštitu před zimou, větrem a deštěm. Špičková značka Salewa, která vyrábí oblečení z kvalitního a funkčního materiálu a všechny tyto požadavky plní na jedničku, dokáže ulahodit i těm nejnáročnějším lyžařům, kteří lyžují během celé zimní sezóny. Díky skvělému zpracování oblečení značky Salewa se budete se cítit jako v bavlnce.

Myslete již teď na zimní sportovní šatník, vyplatí se to

Ptáte se, co by měl obsahovat zimní šatník každého lyžaře? Spodní prádlo, sportovní trička a legíny je dobré volit z funkčních materiálů – polyamid, polyester, polypropylen, acryl a elastan. Skvělým tipem jsou Nike leginy, které nebrání v pohybu a jsou maximálně pružné. Svrchní oděvy sportovce jsou základním kamenem a mají být kvalitně zateplené a nepromokavé. U zimní sportovní větrovky i oteplovaček doporučujeme mít minimální vodní sloupec od 2000 do 3000 milimetrů, což je základní úroveň. Lépe je na tom vodní sloupec, který je od 5000 do 8000 milimetrů, ten poskytne kvalitní ochranu před vodou i po delší době nošení, a to i ve vlhkém a chladném prostředí. Mezi nejdůležitější faktory, kterými mají dámské i pánské lyžařské kalhoty a zimní větrovky disponovat je nepromokavost, větruvzdornost, dobrá tepelná izolace a také prodyšnost.

Dobře si připravit lyžařskou výstroj nepodceňujte

Pokud se v zimě na sjezdovce chcete cítit bezpečně, doporučujeme alespoň jednou ročně si dát lyžařskou výstroj zkontrolovat odborníkem v servisu, což vám zajistí klid, a můžete si tak v klidu užívat tu skvělou a bezstarostnou jízdu. Pravidelný servis lyží před sezónou je velmi důležitý, přispívá nejen k lepším sportovním výkonům, ale také k větší bezpečnosti lyžaře na svahu a k delší životnosti lyží. S údržbou je dobré začít již v říjnu, což vám ušetří čas během zimní sezóny, kdy často bývá většina servisů plně vytížena. Pracovníci v servisu lyže nejen nabrousí, ale odstraní na nich i případné nedostatky – opraví zkorodovaná místa či rýhy na skluznicích a vaše jízda tak bude bezpečnější nejen pro vás samotné, ale je třeba mít ohled i na ostatní lyžaře a vyhnout se tak případnému zranění. Broušení hran v profesionálních servisech probíhá na automatizovaných strojích, kde se hrany brousí rovnoměrně – po celé délce a pod stejným úhlem. Na skluznice pracovníci nanesou dezén a také nastaví vázání. Je dobré vědět, že i nové lyže je třeba dát do servisu, aby se před prvním lyžováním odborně naformátovaly a naimpregnovaly – tak hurá na svah :-)