Therm-ic Refresher

Therm-ic Refresher

Vysoušeče bot a rukavic zná a taky zpravidla s sebou na horách má většina pravidelných lyžařů, protože suché vybavení kromě lepšího tepelného komfortu je i „zdravější“, v suchém prostředí se totiž tak nedaří bakteriím a plísním.

Pokud chceme mít co nejlépe vysušené lyžařské boty a rukavice, je dobré vědět, jak efektivně jednotlivé přístroje fungují. Základní vysoušeče s topným tělesem hřejí, ale neumí aktivně rozpohybovat vzduch uvnitř bot či rukavic. Vysoušení pomocí nich je proto pomalé, a u hodně promočených/pro­pocených bot i často nedostatečné, boty se nevysuší a vlhkost se často vysráží mezi botičkou a skeletem.

Efektivněji vysoušejí malé modely, které v sobě kromě topného tělesa mají i malý ventilátor (například Sidas DryFlow Mini). Aspoň částečně se tak vzduch rozpohybuje a vysoušení je rychlejší.

Největší vysoušecí výkon mají jednoznačně větší přístroje s externím ventilátorem, které ženou teplý vzduch do bot či rukavic. Vysoušení je mnohonásobně rychlejší a jedním přístrojem za odpoledne a večer vysušíte i několik párů vybavení. Cenově dostupný je vysoušeč bot Therm-ic Dryer. Kdo uvítá časovač a UV záření pro ještě účinnější likvidaci bakterií, může zvolit dražší Therm-ic Refresher. Oba zmíněné vysoušeče obuvi jsou tiché a účinné.

www.sidas.czFrancouzská značka Therm-ic se kromě vysoušečů specializuje i na vyhřívané produkty jako jsou vyhřívané ponožky, vyhřívané rukavice, vyhřívané vesty a bundy...