Stöckli vyrábí své vyspělé modely ve švýcarském závodě nedaleko Lucernu. Nekompromisní přístup z hlediska zpracování – lyže mají vysoký podíl odborné ruční práce – i výběru materiálů udržuje v modelech Stöckli specifickou DNA, v níž je zakódováno přes 80 let zkušeností i dlouhá řada úspěchů v nejvyšších sportovních patrech.
Konstrukční přístup značky je švýcarsky konzervativní, využívá typicky sendvičovou konstrukci s dřevěným jádrem a titanalem. Což se ale nevylučuje s tím, že Stöckli je aktivní inovátor – v katalogu značky najdeme na 30 popsaných vlastních technologií. Novinky však zavádí promyšleně s vědomím, že stávající produkty už mají jen velmi málo prostoru pro další vylepšení, mají-li jaký. Z toho plyne benefit stabilní, dlouhodobě přehledné kolekce prosté módních výkřiků a marketingových pastí.

Titanal až nahoře

Nezvykle inovativní je zn. Stöckli například v práci s povrchy. U některých modelů se nosné vrstvy titanalu používají na povrchu a přímo na ně se aplikují různé ochranné vrstvy a design. Tím se dosáhne mnoha zajímavých efektů nejen z hlediska designu, ale i odolnosti povrchu či zlepšení omaku. I letošní horká novinka, model WRT PRO, nese technologii TITEC a s ní unikátní kovový vzhled.


Letos nová lyže WRT PRO poprvé uplatňuje technologii TITEC na vysoce výkonném modelu se závodní konstrukcí

Legendy značky Stöckli

Mnoho modelů Stöckli se za dobu své existence stalo takřka legendami. Obřačky a slalomky Laser GS, resp. SL nepotřebují bližší komentář, jejich řady ovšem doplňují další – odladěná slalomka SC, která nabízí zejména v delších verzích mimořádně široký rozsah lyžařské zábavy bez vynaložení nadměrného úsilí a milují ji například i ženy. Crossover Laser SX, který vychází z konceptu lyže pro skikros, je zase nezdolná a rychlá sportovní univerzálka pro ostrou jízdu ve středních obloucích a její majitel nebude potřebovat už nic dalšího k tomu, aby se celý den bavil na kopci. Pro mimořádně náročné a zdatné lyžaře je v nabídce „trenérský“ model Laser WRT ST, unikátně odtlumená a mimořádně výkonná lyže s parametry mezi GS a SL. Pokud na to máte, poznáte čirou lyžařskou radost…


Stöckli Laser SC


Stöckli Laser SX

Krásné a jízdně úžasné

Za zvláštní zmínku stojí designové lyže Orea. Mohlo by se zdát, že oslovují hlavně ty, kdo chtějí pěkně vypadat, ale zdání klame. Samozřejmě pěkně vypadají, ale pod kapotou mají výkonnou konstrukci podobně jako ostatní lasery. K tomu třeba odlehčené jádro (Laser Orea CX), což činí lyži ještě agilnější a zábavnější. Pokud jste super lyžař, ale preferujete decentní design, nenajdete nic lepšího.


Stöckli Laser CS Orea


Marc Gläser, ředitel Stöckli, a Marco Odermatt po podpisu kontraktu

Marc Gläser, ředitel Stöckli, a Marco Odermatt
po podpisu kontraktu

Marco Odermatt další čtyři roky na Stöckli

Před více než 12 lety si Marco Odermatt náhodou půjčil lyže Stöckli od kolegy na trénink – a byl okamžitě byl o 1,5 vteřiny rychlejší. Tak začalo partnerství lyžaře z kantonu Nidwalden a lyžařské značky ze sousedního kantonu Lucern. Dnes už olympijský vítěz a držitel velkého křišťálového globu prodloužil kontrakt se Stöckli o další čtyři roky. „Stöckli a já se k sobě perfektně hodíme. Kdo chce uspět na světové úrovni, musí mít světové vybavení a podporu," komentoval situaci Odermatt.