Už více než dekádu zprostředkovává společnost Georgia-trip nezapomenutelné lyžování pro všechny milovníky prašanu. Kdo totiž do této divoké země jednou zavítá, vrací se. Zpět ho volá místní příroda, kuchyně i milí lidé. Letní sezóna nabízí dobrodružství v podobě trekingu, e-bike výletů a enduro zájezdů, zimní zase skvělé podmínky pro heliskiing, catskiing i skialpinismus.

„Ti, co jezdí na freeride například do Rakouska, vědí, že je v posledních letech počasí celkem nevyzpytatelné. Navíc, Evropa je hodně regulovaná, ježdění mimo sjezdovky je prakticky zakázané. V Gruzii jsou podmínky volnější. Co se týče zákona, tak téměř neomezené. Pravidelné srážky přicházející od Černého moře a nízká teplota po celou sezónu navíc zajišťují kvalitní prašan. Ten je lehký a prachový. Sjezdové oblasti jsou bez kamenů a lavinová hrozba v kotlině Bakhmara, kde jezdíme, je nízká,“ říká Alice Korbová, spolumajitelka společnosti Georgia-trip.

Znají Gruzii lépe než své lyžáky

Zakladatelé společnosti začínali v Gruzii jen s pár kontakty. Svým přátelům a zájemcům ukazovali krásy Malého Kavkazu a kouzlo nekonečného prašanu. Od té doby se toho hodně změnilo. Georgia-trip má v současnosti vlastní certifikované průvodce, základny v Bakhmaru a Rače, moderní rolbovou a vrtulníkovou flotilu, půjčovnu veškerého vybavení a hlavně spousty zkušeností.

Během sezóny se za nimi podívá až 300 freeridových nadšenců. Ti mohou přijet na cat-ski, heli-ski, skialpinismus či kombinaci všeho od konce prosince do dubna. Vítaní jsou staří freeridoví vlci i lyžaři, kteří by se ve freeridu rádi zlepšili. Nově nabízí společnost i aktivní formu teambuildingu pro aktivní nadšence.

„Zakládáme si na osobním přístupu. Líbí se vám jezdit jeden a ten samý kopec? Budeme jezdit jeden a ten samý kopec. Chcete zkusit něco ostřejšího? Přelétneme o kousek dál,“ vysvětluje Alice, která se v minulosti věnovala závodnímu skialpinismu.

Lyžování all-inclusive

Pro Čechy je Gruzie dostupnější než Mekka heliskiingu – Kanada. Zároveň dává freeridovým nadšencům mnohem větší možnosti než například Rakousko či Itálie. Co se týče infrastruktury, není však tak provázaná. O to se ale společnost Georgia-trip snaží postarat tak, že to prakticky nepoznáte.

„Máme tu vše zajištěné. Transport z letiště a zpět, ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zázemím, 4x denně jídlo, lyžařskou výbavu včetně ABS batohů, lavinových vyhledávačů a dalšího lavinového vybavení... A milovníky piva potěší naše vlastní pivo, kterému říkáme Drak,“ usmívá se Alice.

Na zážitkové lyžařské zájezdy zve společnost Georgia-trip jak jednotlivce, tak skupiny kamarádů. Rolba pojme 12 osob a dva guidy, vrtulník čtyři lyžaře a jednoho guida. Zvládne ale obsloužit tři až čtyři skupiny zároveň (karuselovým způsobem). Kromě vaší skupiny budete však široko daleko jediní. A o tom freeride také je – žádné fronty na lanovky ani zaplněné sjezdovky. Jen vy, vaši parťáci a bolavé svaly po celodenním lyžování…. A těm můžete dát odpočinout v naší sauně 😊


www.georgia-trip.com