Základem je zdravá strava, dostatečný spánek a pohyb, což pomáhá v těle budovat rovnováhu, díky které člověk zvládne i náročné situace a snáze překoná různé životní překážky. Proto se sportovat vyplatí nejen na jaře a v létě, ale také v podzimním a v zimním období. Pokud i vy patříte mezi milovníky lyžování, vězte, že vaší velkou výhodou bude, když nepodceníte včasné přípravy na zimní sezónu, vyplatí se to. Lyžařská sezóna je již za rohem, tak nezapomeňte, že říjen je ideální měsíc na nákup zimního sportovního oblečení a lyžařského výstroje.

Kvalitní lyžařská výstroj je základ

Dětské lyže i lyže pro dospělé vždy vybírejte podle výšky a hmotnosti lyžaře. Lyžařské hole mají správně sahat do dvou třetin fyzické výšky sportovce. Součástí lyžařského výstroje však nejsou jen lyže, lyžáky a hole, ale i další doplňky, díky kterým se při jízdě na svahu budete cítit bezpečně. Mezi základní lyžařské doplňky patří lyžařské helmy, brýle a chrániče. Ideální lyžařská helma má mít co nejnižší hmotnost, co nejměkčí výstelku a praktický druh zapínání. Nepodceňujte ani výběr brýlí, ochrání vaše oči před deštěm, sněhem, mrazem a UV zářením. Na horách a zejména na těch vysokých bývá počasí často velmi proměnlivé, brýle vám na svahu zlepšují viditelnost i v nepříznivém počasí, zvýší vám tak při vaší jízdě bezpečnost, a lyžování si tak můžete lépe užívat. A z tohoto důvodu si dámské lyžařské brýle, pánské i dětské vybírejte velmi pečlivě. Podstatná je velikost, těsnění a odvětrávání, aby se brýle nemlžily. Kvalitní ventilace zajistí cirkulaci vzduchu uvnitř, a zabrání tak kondenzaci par. Není sporu o tom, že když se rozhodnete pro lyžování, tak bez funkčního sportovní oblečení se neobejdete, pro lyžaře je to zcela zásadní. Pokud si budete vybírat oděvy pro lyžování, je důležité dbát nejen na materiál a velikost, ale také na pocit pohodlí. Zkušení lyžaři již dobře vědí, že pokud si chtějí užít tu správnou bezstarostnou jízdu, tak se určitě nedají během zimní dovolené na svahu překvapit problémy s výstrojí či oblečením a na novou lyžařskou sezónu se připraví včas.

Regenerace ruku v ruce s tělem a myslí

Vnitřní rovnováha je stav člověka, který je propojen s pocity, myšlenkami a jeho fungováním po celý den. Nedaří se vám doma nebo v práci, a to i přes velkou snahu, tak vězte, že s největší pravděpodobností máte vnitřní rovnováhu narušenou. Ptáte se, jak harmonii získat zpět? Je velmi důležité o své tělesné a duševní zdraví pečovat svědomitě – respektovat zásady zdravého životního stylu a dodržovat zdravé návyky, protože dobrá psychika je nejen pro sportovce naprosto zásadní věcí, bez které to prostě nefunguje. Pokud člověk začne každý den zdravými návyky, jeho nitro bude v harmonii a zesílí i jeho životní energie a vitalita. Zdraví máme jenom jedno, a proto je třeba mu věnovat náležitou pozornost, organizmus potřebuje pohyb po celý rok. Kouzelné zimní sporty, které si můžete užívat v krásném horském prostředí na čerstvém vzduchu, poskytnou regeneraci tělu i mysli, lyžování a čerstvý horský vzduch znamená vzpruhu pro celý organismus, a to je ta správná cesta ke zdraví.