Poctivý přístup k zákazníkovi dnes nabízí snad každý – přinejmenším deklarativně. Když někde ale fyzicky stojí na prodejně majitel, nemůže deklarace zůstat v rovině slov, ale logicky se mění v činy – právě majitel obchodu je ten, kdo do svého podniku vkládá své srdce, kdo v zákaznících zapaluje důvěru i věrnost, kdo tvoří magii a atmosféru prodejny. V NIXSKI jsou na to rovnou dva: Jarda Zeman a Markétka Dostálová, pokud tedy už není Zemanová (já bych to silně doporučil).

Jsou tam jen a jen pro vás

Jarda se stará v přízemí o hardware – lyže, boty a další vybavení. Sám je nadšený lyžař a skialpinista a v branži se pohybuje už roky, takže ví, o čem mluví. Hojně se například účastnil kdysi slavného Supertestu. Rád vám k tomu nezbytnému povídání, které dobrému nákupu předchází, uvaří vymazlené espreso. Markétka je nahoře, ta zase radí požensku s výběrem lyžařského nebo skialpového oblečení: Dámy ocení nabídku trendů a vychytávek a muži zase nezávislé potvrzení sličné prodavačky, že ve vybraném outfitu budou na kopci šik.

Jejich poradenství není však jen o slovech a doporučeních, ale i službách a technologiích. Bootfitting, skener chodidel, příprava anatomické vložky, závodní servis, kompletní servis na skialpy, skidepo… To jsou střípky nutné k tomu, aby nákup klientovi přinesl kýžené výsledky zejména na kopci.

Na všechno také máte potřebný klid: „Tím, že nejsme v oblasti s přirozeným pohybem osob, má zákazník obrovské soukromí, může se objednat individuálně jako k doktorovi, nikdo mu pak nekouká přes rameno,“ vysvětluje výhody jejich konceptu Jarda. Doplníme, že skidepo je možnost uskladnění lyžařského vybavení včetně servisu po sezńě a před ní.

Kvalitní produkty a značky

Druhým pilířem kvality NIXSKI jsou kvalitní produkty a značky. Jarda to vysvětluje: „Prodávám značky, co mám rád a kterým sám věřím. Rozhoduju se pocitově podle lidí, co za nimi stojí. Třeba Lusti, příběh Milana Luštince znám, věřím mu a chci ho podpořit.“ Vedle sjezdovek v NIXSKI prodávají i vše na skialpy: „Chceme dělat to, čemu rozumíme a co sami provozujeme,“ rozvádí. Na obchodě tak najdete vybavení pro skitouring, fitness skialp, ale i na freetouring a freeride. Jarda s Markétkou jsou totiž nadšenci do skialpu, podnikají akce i se svými klienty, třeba večer na Lysou z Papežova. „Je důležité mít přirozený kontakt se zákazníky, je to prostor pro získání vzájemné důvěry i zkušeností o materiálu a značkách.“

Nekonečné sklady

Dvoupatrová budova prodejny nabízí dostatek prostoru pro mimořádně široký sortiment produktů. Tím to ale nekončí, protože když se někomu něco líbí, a třeba na skladě zrovna není jeho velikost, nepotěší to zákazníka ani jeho prodejce. Proto Jarda s Markétkou sází na vysoký stav skladových zásob. „Nikdo by neměl z prodejny odjet nespokojen, takže jsme do skladových zásob hodně nainvestovali,“ vysvětluje Jarda.

Přesvědčte se sami

Až pojedete nedaleko Hranic na Moravě, sjeďte z dálnice a sami se přesvědčte, jak vypadá splněný sen dvou mladých, podnikavých lyžařů, Jardy Zemana a Markétky Dostálové. „Klidně se stavte jen na kafe, není přeci potřeba při každé návštěvě něco hned koupit,“ uzavírá svou pozvánku Jarda Zeman.

https://www.nixski.cz/