Strategickou výhodu oblasti Pontedilegno-Tonale zaručuje fakt, že se sjezdovky nacházejí v dostatečné nadmořské výšce: nejvyšší bod se dotýká 3 000 m n. m. Odtud vede do údolí svah, který je skutečnou chloubou střediska: slavná černá sjezdovka Paradiso (maximální sklon: 45 %). Tím se dostanete na Passo Tonale a odtud se stále na lyžích dostanete jednou z nejdelších evropských sjezdovek (11 km) do Ponte di Legno. Cíl budete mít v 1 100 m n. m. v Temù. Ale to není vše: Passo Tonale je také resortem snowparku a jedné z nejdelších skicrossových tratí v Alpách, s více než 1 000 metry sjezdu, skoků, a vzrušujících klopených zatáček.

Všechny sjezdovky jsou propojeny do kolotoče o celkové délce 100 km, rozprostřeného do čtyř lyžařských lokalit, z nichž každá má své vlastní charakteristiky a velmi odlišná panoramata: Temù, Ponte di Legno, Passo Tonale a ledovec Presena. Přesun z jednoho lyžařského areálu do druhého je velmi snadný, a to i díky efektivní síti lyžařských vleků, všechny propojené do jednoho skipasu.

Lyžařský areál Temù

Lyžařská oblast Temù ponořená do zasněžených lesů parku Adamello se vyznačuje širokými a obzvláště panoramatickými sjezdovkami. Tyto tratě uspokojí opravdu každého: malí začátečníci se mohou vyřádit na modré sjezdovce lyžařské školy, zkušenější zase ocení náročnou černou sjezdovku Temù.

Lyžařský areál Ponte di Legno

Lyžařský areál Ponte di Legno vypadá jako z ilustrované knihy: sněhem pokryté jedlové lesy, svahy schované mezi stromy střídají úchvatné výhledy. Sjezdovky Ponte di Legno představují vše co k lyžování patří, jsou výjimečné pro úplnost a rozmanitost situací, které nabízejí.

Lyžařský areál Presena

Lyžařský areál Presena vám dá jedinečnou emoci: lyžování na skutečném alpském ledovci! Je to velmi silný zážitek, doprovázen úchvatnými výhledy a pocitem lyžování mimo čas a prostor. Jste připraveni nechat své lyže spustit z 3 000 metrů, dokud nezastavíte Ponte di Legno? Garantujeme vám 11 km skvělé zábavy.

Lyžařský areál Passo Tonale

360° výhledy a slunce od rána do večera: to je lyžařský areál Passo Tonale. V nabídce jednoduché sjezdovky a snowparky, kde se děti mohou naučit první oblouky, ale také panoramatické červené sjezdovky ve volném terénu a snowpark doplněný skicrossovou tratí.

Kuriozity

ParadIce Music - Koncerty na ledě

Po dvouleté přestávce vynucené covidem je slavný festival ledních nástrojů zpět. Koncerty se budou konat od ledna do března ve velkém iglú-divadle na ledovci Presena v nadmořské výšce 2600 metrů a zazní na nich ledové nástroje schopné vytvořit kouzelnou atmosféru. Kytara, violoncello, basa, perkuse: vše je vyrobeno z ledu a umí perfektně hrát. Je to skutečně sugestivní zážitek, který je třeba alespoň jednou za život vyzkoušet.

Lyžování pod hvězdami

Kouzlo večerního lyžování si můžete vyzkoušet jak ve volném terénu na modré sjezdovce Valena v Passo Tonale, tak i v lesích na červené sjezdovce Valbione u Ponte di Legno. Když slunce zapadne, jsou tyto dvě sjezdovky opět připraveny rolbami. Díky nižším teplotám oproti denním tak našim nočním lyžařům zaručujeme ještě lepší a napínavější podmínky než ve dne. Sjezdovky jsou vždy perfektně osvětlené, ale často sugestivně přispívá i měsíc.

Na dovolené s dětmi

Zvládnout děti na sněhu není jednoduché, ale zde v oblasti Pontedilegno-Tonale se mnoho ubytovacích zařízení nachází přímo u sjezdovek, v některých případech stačí přejít silnici a začít lyžovat: pohodlí především že?

Il Fantaski

Fantaski se nachází v Passo Tonale a nabízí mnoho příležitostí pro zábavu: dvě nenáročné sjezdovky obsluhované běžeckými pásy, svahy pro sáňkování, boby, snowtubing a areál s nafukovacími hrady pro nejmenší. Fantaski nabízí rodičům také dvě velmi oceňované služby: miniklub a hlídání dětí. Miniklub věnovaný dětem od 5 let je zaměřen na kreativitu a hru: díky zkušeným průvodcům zde mohou vaši nejmenší zažít nápadité workshopy a účastnit se mnoha her a přitom se bavit se svými vrstevníky. Nejmladší děti do 4 let mohou být naopak ponechány v péči chůvy na k tomu určené chatě. Toto sněhové hřiště zůstává otevřeno po celou zimní sezónu každý den od 9:00 do 17:00 a můžete si zamluvit i oběd pro děti. Rodiče si mezitím mohou bezstarostně užívat okolní sjezdovky.